Mesajı Okuyun
Old 01-07-2010, 16:20   #14
Av. Fatih KARACA

Alıntı:
Yazan harkan
evt, zararın sorumlusu kendini sigorta ettirmiş, zarar gören şahıs bu sigortadan hasarının giderilmesini ve bir an önce ticari aracı ile çalışmak istiyor çünkü geçim kaynağı bu, ama sayın sigorta şirketi bugun randevu veremeyiz , efendim eksperimiz daha hesap yapacak, efendim tamam su fiyata anlaşalım dediği halde şaka gibi anlaştıkların çok az bir kısmını ödeme olarak gönderiyor.....

araç sahibinin çalışamamasından , gelir elde edememesinden sigorta şirketinin hiç mi sorumluluğu yok bu durumda..???

Sayın Meslektaşım,

Size hak veriyorum ancak ben sadece poliçe teminatında kazanç kayıplarının olmadığı belirtmek istemiştim. 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanununa göre Zorunlu Mali Mesuliyet Sigortacısı, gerekli belgelerin kendisine ulaştırılmasından itibaren 8 (SEKİZ) iş günü içerisinde ödeme yapmakla mükelleftir. Şayet tüm belgeleri ulaştırmanıza ve aracı da ekspere göstermenize rağmen ödeme yapılmamışsa sigorta şirketini Hazine Müsteşarlığına şikayet edebilirsiniz. Çünkü bu gibi hallerde müsteşarlıkça sigortacıdan durum yazılı olarak sorulmaktadır. Çoğu zaman bu yazı üzerine hemen ödeme yapılıp müsteşarlığa da ödeme yapıldığı bildirilmektedir. Aksi halde sigortacı ciddi miktarlarda idari para cezaları ile cezalandırılabilmektedir.

Saygılarımla
Av. Fatih KARACA