Mesajı Okuyun
Old 27-06-2010, 12:56   #4
sosyologyusuf

Sayın konuk velayet raporu hazırlanırken öncelikle çocuğun menfaati ve güvenliği söz konusu olur. “Kendim öğrenciyim ne boşanma davası açacak param var ne de gelirim”. Bu nedenle maddi yönden herhangi bir geliriniz ve bir mesleğinizin olmadığı anlaşılıyor. Bu durum da çocuğun menfaati ve güvenliğini sağlayacak imkânları yaratmanız gerekmektedir. Bu imkanlar olmadığı takdirde velayetin size verilmesi söz konusu değildir. Örneğin sizin boşandıktan sonra aileniz size destek çıkabilir ve bu imkanları kendi lehinize çevirebilirsiniz. Ayrıca hazırlanan velayet raporu bir çocuğun geleceği söz konusu olması nedeniyle ayrıntılı bir şekilde hazırlanır. Bu nedenleÇocuğun Güvenliği, Çocuğun Menfaati, Çocuğun Yaşı, Çocuğun Eğitim Durumu, Çocuğun Sağlık Durumu, Çocuğun Alıştığı Çevre ve Ortam, Çocuğun Aile Ortamında Yaşayabilme Olanağı, Çocuğa Bakma Olanağı, Bireysel ve Eğitici Yetenekleri ve İlgi, Tutum ve Davranışları gibi durumların yanında anne ve babanın durumları da inceledikten sonra velayet raporu düzenlenir. Bu anlamda mağdur olmamanız için mutlaka bir avukattan destek almanızı unutmayınız
Saygılarımla
Yusuf YAĞBASAN (Sosyolog)