Mesajı Okuyun
Old 17-03-2010, 09:21   #1
Konuk

Varsayılan Son Tüp Bebek Yasası

Son Tüp Bebek yasasıyla donör uygulaması yasaklandı. Evlilik içi çocuklarda bunu bilmeleri mümkün değil.

Ancak bekar bir kadının bir çocuğu nüfusuna almasıyla sperm bankası gündeme gelebilir. Benim sorum şurada başlıyor.

Evli değilim ama sevgilimden hamileyim, bebeğimiz istenen bir bebek. Fakat evlenmeyi düşünmüyoruz Tek arzum bebeği kendi nüfusuma kaydetmek. Zaten evlilik dışı bir bebek olacağı için kendi nüfusuma kaydetmemde bir sakınca yada zorluuk yok.

Sorum şu, yarın öbür gün nüfusta bekar bir anne olduğum için kapıma bu çocuk sperm bankası bebeğimi diye gelirler mi ? (Tabiki bu DNA ile ispatlanır ama hoş olmaz.)

Yoksa sistem ihbar esaslı mı olacak. Çünkü " suç duyurusunda bulunanlar" diye bir ibare var. Devlet peşine düşmeyecek suç duyurusu mu esas alınacak ?

Bir diğer bir öğrenmek istediğim baba noter'den babalık senedi yaptığında bu sadece elimizde yukarıdaki sıkıntılar için belge olarak kalabilir mi ? Yoksa babalık senedi yapınca üzerine mi alması gerekir ? Ben sadece babalık senedi yapmasını ama nüfusuna almamasını istiyorum. Bu olabilir mi ?

Saygılar