Mesajı Okuyun
Old 23-02-2010, 17:01   #1
Konuk

Varsayılan Bekarım, halamın torunlarını evlat edinmek istiyorum 28 yaşındayım?

28 yaşında üniversite mezunu bir yıl öncesine kadar yoğun çalışan bir sene öncesinde kriz nedeniyle işten çıkartılan yalnız yaşayan bekar bir kadınım.
Daha önce hiç evlenmedim. Çocuğum yok. Halamın torunları şu anda üç ve sekiz aylık iki tane kız çocuğu. Annesi ikinci bebekten sonra geçirdiği bir kalp krizi sonucu vefaat ettİ. Babası, halamın damadı ise; ikinci kızı iki aylıkken, bakamayacağını söyleyerek, yurt dışına yerleşti. Bebekleri halama bıraktı. Halamın başka çocuğu yok ve karşılıklı dailerde oturuyoruz.

Halam seksen yaşında ve iki çocuğa birden bakamadığı için iki çocuk da benimle kalıyor, babalarının yakın bir akrabaları yok. Halam çocukları benim evlat edinmemi, kendisi üzerine olan iki evi de o çocukların üzerine kaydedilmesini istiyor. Avukat ise babalarının izni olmadan yapamazsınız dendi. Ayrıca babası izin verse bile, evlat edinme kanunu işe karışır, sorun çıkar, bekarsın, sabit gelirin yok dedi.
Babasıyla iletişime geçtik; haklarımdan vazgeçmeye hazır olduğunu söyledi. Kendisine ait tüm hakları bana devretmeye hazır olduğunu, çocuklarla bağının kalmasını istemediğini söyledi. İkna etmeye çalışsak da bir daha Türkiye'ye gelmeyeceğini de ekledi.
Halam kendisine birşey olmadan çocukların benim üzerime kaydedilmesini istiyor. Çünkü şu anda annelerinin ölümünden sonra velayeti babalarında. Mesela büyük kızımızı geçen hafta bir oyun grubuna yazdırdık,haftada iki gün dört saat gitsin diye; orada bile anne babasını istediler doğal olarak.
İzlemem gereken yol nedir; sizce benim bu velayeti almam zor mudur? Halamın alması daha mı kolay olur?
Teşekkür ederim.