Mesajı Okuyun
Old 21-12-2009, 14:38   #1
Konuk 15

Varsayılan Sadece nikahımız oldu, boşanma halinde maddi manevi tazminat alabilir miyim?

Bir beyle tanıştırıldım ve çıkmaya başladık 2 aylık bir tanışmadan sonra ki bizim tanışmamız görücü usülü evlilik içindi. evlenmeye karar verdik. evimizi için eşyaları aldık evi kiraladık benim (....)'lden eşyalarımı getirttim ankaraya herşeyi yerleştirdik. Eylül2009 da resmi nikahımız oldu. biz yemekli 60 kişilik bir yerle anlaştık 11 eylüldede düğünümüz olacaktı. ama nikahtan birgün sonra karşı taraf fotograf ve video 650 tl. tutuyor bu çok biz bunu yapmıyıcaz dedi bende dogal olarak videosuz nasıl olucak dedim. tartışıldı.daha sonra karşı taraf kına gecesi akşamaı yani ayın 10 da ankaraya geri gitti. ve benim eşyalarımı toplayıp bana geri gönderdilerve o günden sonra sadece bir defa arandım bana karşı taraf veklatname ver boşanalım dedi. Ben maalesef bu insana vekaletnamede veremiyorum çünkü avukat güveniyormusunuz o insana herşey olabilir diyince veremedim. Boşanma davasıda açamıyoprum çünkü avukat ttutucak param yok ve işsizim çünkü. en kötüsü geçen gün ssk ya gittim bana 6 aylık vizite kagıdı getir dediler anlyıcagınız sağlık güvncemde yok burda şuan başka bir ilde ailemin yanındayım yaşadıgım olayın psikolojik boyutunu anlatamam ama bide hukuki sorunuyla ugraşıyorum.lütfen bu konuda yardımcı olabilirmisiniz. en kısa zamanda nasıl baoşanırım.kendi soyadımı geri istiyorum 1 gün sadece kagıt üzerinde evli kaldım bu benim kayıtlarımda yer alıcakmı.ve karşı taraftan maddi manevi tazminat istiyebilirmiyim.