Mesajı Okuyun
Old 14-10-2006, 04:38   #17
pegasus6220

Alıntı:
Merhaba ; Şimdi soruyorum ,"Atatürk, çarşaf giyerek kadın kılığında kaçtı ifadesi" bilgi ve belgeye dayalı olsa dahi, (-ki orası da ayrı bir tartışma konusudur.) tarihin hangi karanlık sayfasına ışık tutacaktır?

Sayın Veysel öncelikle merhaba,

"Atatürk'ün çarşaf giyerek kadın kılığında kaçtı ifadesinin" yanlış/yalan olması ilk önce bize M.K Atatürk'ün kurduğu T.C nin yetiştirdiği saygıdeğer bir yazarın aslında başka amaçlar için bu kitabı yazdığını gösterir ve bu da tarih açısından şu anlamda önemlidir; demek ki biz T.C olarak 83 yıldır yazarlarımızı adam gibi eğitememişiz...

Diğer taraftan doğru olması benim için bir anlam ifade etmiyor, zaten böyle bişey olabileceğine de inanmıyorum...Şayet oldu diyelim...

"7 düvele karşı gelen Türk halkına birçok savaşta korkusuzca liderlik etmiş bir insanın Topal Osmanın Çankaya köşkünü basmasından korkucağını hiç sanmıyorum..."

Bu arada Tiochfaid nickli beyin dediği gibi;

NEDEN???

Atatürk'ün böyle bir duruma düşmüş olup olmadığını tartışacak durumda bile olamıyoruz!...

ÇÜNKÜ Toplum olarak Tartışma Kültürünü biliyoruz...Münazara nedir haberimiz yok...

Bu kavramları hayatımıza daha sık sokarsak sanırım kişileri ve fikirleri suçlamaktanda vazgeçebiliriz...

Saygılarımla!....