Mesajı Okuyun
Old 06-10-2006, 00:17   #37
Ayfer Gökçen

Neşeli Her şey gönlünüzce olsun

Sevgili Genç Arkadaşlarım,
Ben bu açtığım konuda en baştaki esprili yazıyı yazarken tabiki amacım sadece insanları biraz güldürebilmekti ve erkeklerin çoğunun içinden geçip te dışlarına vuramadıkları düşüncelerine tercümanlık yapmaktı Her ikinizde o kadar gençsiniz ki sizinle tartışabilmem için aynı katagoride olmamız gerekir.Yani evli olmanız gerekir.Eğer espri olsun diye yazdığım bu yazıyı ciddiye alıp ta tartışacak olursak söylenecek çok şey var.
Evlilik gibi insana çok büyük sorumluluk yükleyen ve kutsal olduğuna inandığımız bir kurumun ne kadar ayaklar altına alındığını çevremizi gözlemlediğimiz zaman çok iyi görebiliyoruz.Bizim nesil her türlü sıkıntı ve zorluklara rağmen evliliklerini ya çocuğu için ya da çevre ne der endişesiyle bir şekilde yürüttü.Ama şimdiki gençliğin yaptıkları evlilikler maalesef uzun ömürlü olmuyor.Ben öğretmenim ve okulumdaki öğrencilerin büyük bir çoğunluğu parçalanmış aile çocuğu.Onları eğitmenin ne kadar zor olduğunu bilemezsiniz.Eğer elimde bir yetki olsa anne ve baba olmak isteyenleri test eder böylesine kutsal bir görevi adam gibi yerine getirmeyi bileceklerse bu hakkı veririm.Eğitim ailede başlar.Aile kavramının yok edilmeye çalışıldığı şu günlerde bu kuruma olan saygım da azalmaya başladı.Sadece benim değil tüm toplumun da böyle düşündüğüne inanıyorum.Bir öğretmen olarak gençlerimizi seven ve onlara güvenen biri olarak zaman zaman bu gençlerimizin nasıl bir anne baba olacaklarını da çok merak ediyorum doğrusu.Sorumsuz ve bencil bir nesil yetişiyor bence.Tabiki bunun sorumlusu da biz büyükleriz.

Sevgili yağmurdamlası sözlerinde çok haklısın ama unutmaki çevrende gördüğün çoğu evlilikler maskeli evliliklerdir.Hiç bir şey göründüğü gibi değildir.Umarım bir insanın hayatında vereceği en önemli kararlardan olan iş ve eş seçimin gönlüne göre olur.Sevgilerimle.

Not:Evlendikten sonra da burda yazılarını görmek isterim