Mesajı Okuyun
Old 04-10-2006, 13:13   #16
Av. Can DOĞANEL

Aynen katılıyorum. Reklam için gerekli olan fikir ya da hikayedir. Sonraki aşama senaryolaştırılması, çekilmesi vs...... İzlediğiniz filimlerdeki sahneler de aynı saçmalıkta ve uçuklukta olmasına rağmen onların ki sanat eseri oluyor da bu adamcağızın ki neden rüya da onaylanır mı canım? Tepkisi ile karşılaşıyor. Demek ki Örümcek Adam'ı bir Türk yazsaydı asla onaylatamayacaktı. Fikir denen olguya bu kadar değersiz ve önemsiz bir unsur gibi yaklaşılması ve bunun bir hukuk sitesinde olması ayrıca düşündürücü.. Korsan CD vs. piyasasını da besleyen bu zihniyet zaten.. Ayrıca Sn. Av. Çetin'in bahsettiği noter'e de hayret ettim. "Muallakta olan bir rüyanın tespitini isterse yapamayız." Ne demek? Rüyamı onaylatmak için benimle yatağa mı girecek? Hadi o bir yana "Beyannameyi de onaylayacak pek noter yoktur.." ne demek? Ben gerek bu sayın notere ve gerekse olumsuz görüş belirten ve "Hukuk bunlarla mı uğraşacak?" tepkisi veren arkadaşlara Fikir ve Sanat Eserleri Kanununu baştan sona bir okumalarını tavsiye ederim. Ardından bi Noterlik Kanunu ve Yönetmeliği de iyi gider..