Mesajı Okuyun
Old 02-10-2006, 17:32   #13
özgür

Sayın Ergin,
Sanıyorum yanlış anladınız beni.Örnek 3 icra emrinde kişisel ilişki kurmak isteyen bir taraf ve buna engel olan karşı taraf mevcut.Bu konuda binlerce örnek bulabilirsiniz.Küçüğün velayetinin anneye verildiğini, ilama uygun olarak 1 aylık kişisel ilişki kurmak amacıyla babaya teslim edildiğini ve annenin küçüğü almaktan imtina ettiğini düşünün.Sanırım sorun bu konu üzerinde idi.Her iki tarafta küçüğü almak istemiyor.Bu konuda hangi icra müdürlüğüne giderseniz,size hiç bir çözüm üretemeyeceklerdir.İcrası mümkün olmayan boşanma ve velayete dair bir aile mahkemesi ilamı mümkün müdür?Bence değil.Yönetmelikte bu durumu düzenleyen bir örnekte bulunmamaktadır.Ancak ilamların icrası hükmü ve cebri icra ile küçüğü teslim almayı düzenleyen örnek 3 bu alanda da kullanılabilir.Bunun örneklerini dosya numarasını bilmemekle birlikte Adıyaman icra müdürlüğü ve benim açmış olduğum Ümraniye İcra müdürlüğünde bulabilirsiniz.Benim dosyamda velayet üzerinde olan anne örnek 3 tebliğ alır almaz gelip küçüğü teslim almıştı ama rızaen teslim alma olmasaydı küçük pedegog ve icra memuru eşliğinde velayet yükümlüsüne teslim edilecekti.
Sayın Ergin baba zaten küçüğün velisi değildi ve mahkeme ilamına dayalı olarak cocuğu yasal yollardan teslim etmek istiyordu.
Sanırım verdiğim cevaplar yeterli olmuştur.Saygılarımla