Mesajı Okuyun
Old 29-09-2006, 13:06   #27
duyurucu1

Kitap hızımı alamadım

Alıntı:
Yazan duyurucu1
Sevgili Öznur,

Bir kadın ve bir erkek evleniyorlar,çocuk yapıyorlar sonra boşanıyorlar.

Boşandıktan sonra kadın yada erkek birbirinden neden nafaka talep etsin ki?

Çocukların bakımı için gereken tedbirlerin alınmasını anlarım.Ve de akılcı bir yaklaşım olur.Ama boşanan kadına yada erkeğe boşanması nedeniyle neden nafaka verilsin?Kadın evlenince ne kaybetti?Bekaretini mi?Nafaka bekaretinin bedeli mi?Eğer böyle düşünülüyor ise erkek de bekaretini kaybetmiş olabilir.Evlendikten sonra kadına verilen yoksulluk nafakası neyin karşılığıdır?Kadın evlilik kurumuna girerken evliliği SSK olara mı görüyor?Erkeği de SSK Kurumunun Genel Müdürü olarak mı algılıyor?

Hayır!Boşandıktan sonra kadın lehine hükmedilen yoksulluk nafakaları akılcı ve adil değil.Çocuklar için hükmedilen nafakalar ise akılcı ve adil.

Orta anadoluda,Güneydoğuda yada dünyanın bir yerinde nerede olursa olsun kadına verilen yoksulluk nafakası çok yanlış.

Medeni Kanundaki bu düzenlemelerden sonra artık kadının çalışmasına ve kendini geliştirirp çağdaşlaşmasına gerek yok.Önce salak ve zengin bir koca bulur.Bir iki sırnaşmayla ve numarayla onunla evlenir.Ondan birkaç çocuk doğurur.Böylece döl alma ihtiyacını giderir.Sonra da zengin fakat salak erkekten boşanır.gelsin yoksulluk nafakaları.Hayatının sonuna kadar çalışmadan istediği gibi yaşar.Üstelik salak kocanın parası ile kendine yeni sevgililr de bulur.

Kadınların büyük kısmı zaten böyle yapıyor.Erkeklere bakış açıları böyle.Önce aman zengin bir koca bulabilir miyim telaşındalar.Sonra kocayı nasıl ehlileştiririÇünkü evlm telaşına düşüyorlar.Menepoz olduktan sonrada kocayı nasıl başımdam atarım derdindeler.Çünkü evlilik için oluşturulan amaç gerçekleşmiştir.Kadın çocuk doğurmuştur.Kocadan da mal varlığı edinmiştir yada yoksulluk nafakası alacaktır.Artık kocanın salyasını sümüğünü çekmesine gerek yoktur.Özgür kadın olarak istediği yere takılabilir.

Aşk,sevgi ne oldu?diye sorar gibisin.Ne aşkı?O da ne?Sevgi mi?O nasıl şey?yenirmi?İçilir mi?

Selam ve sevgiyle kal feminist özgür kadın meslekdaşım

Sevgili meslekdaşlar hızımı alamadım biraz daha yazayım.
Daha bir kaç gün önce Mahkemenin birinde bir karar verildi.Erkek 450 YTL emekli aylığı alıyor.Başında üç tane kız çocuğu var.Onları ve kendisini geçindirmek zorunda.Açlık sınırında yaşıyorlar.Mahkeme Erkeğin kadına 200YTL tedbir nafakası ödemesine karar verdi.Daha sonra dava bitince bunun yoksulluk nafakası olarak devam edeceği belli.

Şimdi el insaf!Bu erkek ne yapsın?Kadından olan üç çocuğu besliyor.Onları okutmaya çalışıyor.Kadın ise babasının evinde fink atıp geziyor.O erkek senin bu erkek benim kucaktan kucağa gezip duruyor.Üstelik ayda 200YTL de boşanma aşamasındaki kocadan nafaka alıyor.kadın da bu parayı sevgilileriyle afiyetle yiyor.

Hadi özgür feminist kadınların kıvırttırmalarını anladık.Ama "kadınlara özgürlük !"diye yırtınan bazı ligt erkekler bu olayı nasıl değerlendirecek merak ediyorum.