Mesajı Okuyun
Old 03-10-2009, 21:59   #8
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
tşk ederim.maaşım asgari ücretin üstünde yoksulluk nafakası için uygun değil.tedbir kararı olarak sadece kötü söz ve davranış maddesi uygun görülmüş.(darp olarak,kol üstünde yüzeysel ekimoz ve sıyrıklar raporuna binayen)eşim boşanma davası açmış.aynı yerde barınma tabiki çok uygunsuz.çeyiz eşyalarımı alıp ayrılmayı düşünüyorum,uygunmudur?ancak burda yakacak ücreti falan büyük kısmını ödemiştik.eve çıkabilmek için peşin kira ücreti,depozito istenecek,ısınmada elbette idare edeceğim en düşük masrafa mal olması için ancak yinede en azından hukuksal destek için imkanlarım yetişmez.biliyorum isteme hakkımda olamaz.değerli görüşlerinize çok ihtiyacım var. imkanlarımı zorlayıp evden ayrılmalımıyım?hatta canımdan önemli olamazya,allah sağlık verirse çalışırım hepsi yine olur.herkes sağ-selamet mi demeliyim???

Sayın katılımcı,
Ne yapacağınız konusunda kararları siz vereceksiniz. Bizlerin görevi, hukuksal yardımdır.
Hukuksal destek için olanaklarınızın yeterli olmadığını yazmışsınız. Bu durumlar için adli yardım mekanizması vardır. Bulunduğunuz ildeki Baro'ya başvurarak, ücreti devletçe karşılanan bir avukat atanmasını isteme hakkınız bulunmaktadır. Hukuksal işlerinizi bir avukatın yardımı ile görmeniz, hak ve zaman kaybına uğramamanız açısından önemlidir.