Konu: boşanma
Mesajı Okuyun
Old 09-09-2009, 19:01   #5
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
Biz annemle yaklaşık 1ay önce şiddet gördüğünü beyan eden bir dilekçe yazmıştık.Sonra şikayeti geri çekmiştik.Ama dosya daha kapanmamış biz bilmiyorduk.3 4gün önce yeni bir dilekçe yazdık.Bi dilekçenin dosyası kapanmadan 1 ay ara ile yeni bir dilekçe yazdık.Emniyette polis bize diğer dosyanın henüz kapanmadığını söyledi bu durumda babamın evden uzaklaştırma alması daha kolay olur mu.?Bu uzaklaştırma süresi kaç aydan başlıyor.?Birde babam annemi hep tehdit ediyor.Uzaklaştırma alırsa bana anneme kardeşlerime zarar vermeye kalkabilir.Ayrıca silahı da var.Cesaret edip bu kadarını yaptık ama bizim için bizden çok etrafımızdakiler endişeli evden uzaklaştırılırsa bize zarar vereceğini düşünüyor herkes.Acaba bunun için birşey yapılabilir mi.? Barodan tarafımıza yönlendirilecek avukat bizim için ne kadar yararlıdır.? Normalde tutulan avukatın artı yanları var mıdır.? Her ikiside davası için gereken mücaadeleyi verir mi.? Durumumuz yok ama kendimizi çok sıkar annemden yana insanlar bir araya gelirsek bir avukat tutabiliriz diye düşünüyorum..teşekkürler.

Mümkünse şartları zorlayıp, bir avukatla davanızı takip etmenizi,mali durumunuz uygun değilse baro adli yardım servisinebaşvurmanızın faydalı olacağını söyleyebilirim.