Mesajı Okuyun
Old 03-09-2009, 10:21   #16
Av.Özgür KARABULUT

Sayın avukatkenan;

"Malumun ilanı" diye bir şey vardır; bir gerçek, örtülü olarak herkesçe bilinse de ifşa edildiğinde birden (bildiği bilinen) herkesin yeni duymuş gibi davrandığına mutlaka şahit olmuşsunuzdur.

İlk mesajınızdan bu yana bu durumun "herkesçe bilindiğini" vurgulamanıza rağmen hiç değinmemiş olmamın sebebi de budur.

Baştan beri yazdıklarımı toparlayacak olursam;

Stajınızın resmen başladığı günden staj bitim belgesi almış olduğunuz güne kadarki dönemi staj döneminiz olarak kabul ediyor ve (mevcut yasal düzenlemeler karşısında) bu döneme ilişkin herhangi bir ücret veya hizmet tespiti isteyemeyeceğinizi düşünüyorum. Öncesi ve sonrasına ilişkin olarak talep etmenizde herhangi bir sakınca ben de görmüyorum.

Ama öncelikli olarak bu hususu netleştirmekte fayda olduğunu düşünüyorum. Telafisi güç durumlarla karşılaşmanızı istemediğim için genelde menfi görüş bildirdim. (Belki yanlış düşünüyorumdur ama) iki yıllık bakiye ücret alacağı veya hizmet tespiti için girişeceğiniz sürecin sizi meslekte iki yıl geriye götürme ihtimalini düşündükçe emin olmadan adım atmamak gerektiği daha da netleşiyor kafamda.

İyi çalışmalar...