Mesajı Okuyun
Old 04-09-2006, 20:24   #44
yargıç isa

Olumsuz .........

Alıntı:
Hala ısrarla söylüyorumki bu sınav yapılmalı. Zaten fakültesini hakkını vererek bitirmiş olan hukukçu rahatlıkla kazanacaktır

Okulu bitirerek hakkını verdiğimiz bir şeyde, okulu bitirdikten sonra tekrar hak aramak bu durumda olan herkes için üzücü olsa gerek. Ya fakülteler açılıyo daha sonra unutuyo, destekten yoksun bir şekilde eğitim yapılıyo, eğitim sistemi yürütülemiyo yada kör-topal yürüyo, fırsat eşitliği üniversitede bile sağlanamıyo... Böyle bir sistemde yetişen insandan şüphe duyup herşeyin sonunda sınava tabi tutmak gayet normal demi. Hukuçuların bile bunu kolayca kabullenmesi çok üzücü. Sorunlar öğrencilerin üstüne yıkılıyo ve halen biz yaparız diye cevap geliyo. Sorun bizde değil, sorun başka yerlerde. asıl düzeltilmesi gerekenler dururken, en son yapılması gerekenin en başta yapılmasını nasıl olur da kabuleniriz. BU DİPLOMAYI BEN DEVLETTEN HAKKINI VEREREK ALIYORUM, YETERSİZ GÖRÜYORSA VERMESİN, BENİ 25 YAŞINDA İŞSİZ HALİMLE VE DİPLOMAMLA DERSHANELERE MAHKUM ETMESİN.

Hakkını vererek liseyi birinci bitirenlerin ÖSS deki başarı oranları nedir? 3-4 yıl boyunca derslerinden 90 puan ve yukarısını alan bir öğrencinin başarısızlığının nedeni nedir? Tek sınavda insanları anlamlandırmak....

Alıntı:
Strese girmeye hiç gerek yok hakediyosak avukat oluruz haketmiyosak boşta kalırız
Arkadaşlar bazı şeylerin farkında değiller ( belki okullarındaki iyi eğitimden kaynaklanıyo olabilir ama diğer fakülteleride düşünmek durumundayız) ama bu sınav kendini çok güzel fark ettirecek, insanlar tekrar test fıçısı olacak, düşünmek analiz etmek yorumlamak yok salt olan sınav olacak ve DİPLOMALI BİR ŞEKİLDE BOŞ KALMANIN TADINA VARILACAK...!

Zaman herşeyi gösterecek, olan yine bize olacak

saygılarımla.....