Mesajı Okuyun
Old 15-05-2009, 17:16   #32
Av. Mehmet Aslan

Alıntı:
Yazan Zehra Ekizo
Tabi ki yardımcı olurum inşaallah Başlıyorum:
Genel kamu:Tam belli değil pazartesi belli olacak ozaman tekrar yazarım kısmetse.Barajla ilgli bir bilgi yok.
Ticaret:Test.Baraj büyük bir ihtimalle 50ye çekiliyor.
İş:Test(bütü de böyle).Baraj 50.
Avukatlık:Malesef bir bilgim yok
Ceza:1.dönemki gibi olay.Finalden 50 alanı geçirecekmiş vizesi kaç olursa olsun.
Devletler:Olay.Barajla ilgili bir şey demedi daha.
İcra:Olay.Barajla ilgili bir şey yok.
Miras:Test.Barajla ilgili bir şey yok.
Adli tıpoğru yanlış herhalde.
İnfaz:Klasik olur yine sanırım hiç ders işlemediği için bilemiyorum.

Şimdilik son durumlar bunlar sayın Oğuzhan.Eğer bir değişme,gelişme olursa bildiririm inşaallah size.Şimdiden başarılar diliyorum sınavlarınızda.

Devletler tam olarak nasıl olay soracak? Karar tahlili üzerinden mi, yoksa bildiğimiz olay mı? Şu ana kadar pratik yaptırmıştır herhalde. Çözümlü pratikleri Makroda falan bulabilir miyiz?

Bir de şu ticarete nerelerden çalışıyorsunuz? Hoca daha çok nelere ağırlık veriyor? Birinci döneme çok asılmak gerekiyor mu? Yoksa ikinci dönem konularına mı daha çok çalışalım?

Diğer derslerle benzer sorunlar var. Mesela İcra-İflas'a nasıl çalışıyorsunuz? Kuru'yu tekrar etmek mi daha faydalı olur, yoksa teorik kısmı yüzeysel geçip Ömer Hoca'nın pratik kitabına mı ağırlık verelim?

Son sorum aslında tüm dersler için geçerli; hocaların atladığı, muaf tuttuğu, kısaca geçip üstünde durmadığı konular var mı? Varsa hangi kitaptan hangi sayfalar arası?

Önceki verdiğiniz bilgiler için de ayrıca teşekkürler.