Mesajı Okuyun
Old 29-04-2009, 09:30   #3
Konuk

Mutlu Cevabınız için teşekkürler ama...

Merhabalar Fatma Hanım:
Hemen cevap yazdığınız için çok teşekkürler ediyorum ama biz sade vatandaşlar hukuk dilinden pek anlamıyoruz galiba:). Şimdi size biraz daha detay vermeye çalışacağım. Bu birikimlerin tamamı 2002 sonrasında Amerika'da edindiğimiz emlak kazançları ve daha sonra da aylık olarak veya toplu olarak yaptığımız ara ödemeler sonucu alındı. Amerika'da 2005'te oturduğumuz eve istinaden çektiğimiz bir kredi ile birinci evin peşinatını ($50.000) ödedik ama daha sonra aylık ve ara ödemeler (toplam $25.000) yaptık. Şimdi bu evin değeri yaklaşık 230.000 TL. Bu ödemeler benim maaşım daha fazla olduğundan benim maaşımdan yapıldı. Ama direkt benim hesabımdan çıktığına dair bir delil falan yok. Hesaplarımız ortaktı o zaman. İkinci evi de yine aynı konutun 2006'da satışından elde ettiğimiz para ($57.000) ve daha sonra benim 2007 yılına ait işyerimden elde ettiğim bonus ve tazminatla ($20.000) aldık. Bu evin şimdiki yaklaşık değeri de 120.000 TL civarında. Ben eşimle anlaşmalı boşanıp ikinci evi O'na vermek istiyorum. İlk evde de ben ve oğlum oturmaya devam edelim istiyorum. Ama O buna yanaşmıyor. Daha önce de belirttiğim gibi her iki mülkün de tapusu benim üstüme ama ben O'nun da hakkını yemek istemiyorum.
Şimdi ben boşanma davası açacağım ve bu iki evin durumu ne olur diye merak ediyorum. Lütfen bana daha detaylı bilgi verirseniz çok sevinirim. Bu arada Şubat ayında da yine kendi kazancımla ve yarısı da halen ödemekte olduğum kredi ile alınmış bir de araba söz konusu. Buna da ortak olabilir mi?
Tekrar tekrar teşekkürler.