Mesajı Okuyun
Old 17-04-2009, 13:08   #15
reanima

Ya az önce tbmm'nin sitesinden tasarıya bakayım dedim, ancak konuyla ilgili kanun teklifleri de var. Acaba hangisi gündemde :S Bir tanesi için basımevinde denmiş, onu buraya alabilirim. (Basımevinde olunca ne oluyor acaba?) Formatı pdf olsa da üşenmiyorum, yazıyorum:

Madde Gerekçeleri
Madde 1: Madde ile 1 Mayıs gününün Emek ve Dayanışma Günü tatili olarak belirlenmesi öngörülmüştür.
Madde 2: Yürürlük maddesidir.
Madde 3: Yürütme maddesidir.

GENEL GEREKÇE
1 Mayıs günü tüm dünyada çalışanların birlik ve dayanışmasının simgesi olarak kabul gördüğünden, Tasarı ile anılan günün ülkemizde de "Emek ve Dayanışma Günü" adıyla tatil günü olarak belirlenmesi öngörülmektedir.

Ulusal Bayram ve Genel Tatiller Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı

Madde 1: 17/3/1981 tarihli ve 2429 sayılı Ulusal Bayram ve Genel Tatiller Hakkında Kanunun 2 nci maddesinin birinci fıkrasına "yılbaşı günü" ibaresinden sonra gelmek üzere "ve 1 Mayıs günü" ibaresi eklenmiş, birinci fıkranın (C) bendi aşağıdaki şekilde değiştirilmiş ve (D) bendinde yer alan "yılbaşı günü" ibaresinden sonra gelmek üzere "ve 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü" ibaresi eklenmiştir.

"C) 1 Ocak günü yılbaşı tatili, 1 Mayıs günü Emek ve Dayanışma Günü tatilidir.

Madde 2: Bu Kanun yayımı tarihinde yürürlüğe girer.
Madde 3: Bu Kanun hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.

(Allahım çok mu boşum ben bugün acaba)