Mesajı Okuyun
Old 06-04-2009, 20:04   #1
demokles

Acil sahte nüfus cüzdanı ve ehliyet

arkadaşlar konuyu araştırdım ama benzer bir konu bulamadım.
müvekkilime yolda yürürken polis memurlarının kimlik sormadı üzerine kendisi nüfus cüzdanını ibraz etmiş,polisin şüphelenip "bu kimlik sahteye benziyor"sözü üzerine paniğe kapılıp "evet kimliğim sahte hatta yanımda ehliyet de var" deyip sahte ehliyetini de ibraz etmiştir.Burada önemli olan nüfus cüzdanı ve ehliyetin mühürlü,orjinalinden ilk bakışta anlaşılamayacak kadar düzgün oluşudur.Polis memurları sadece hal ve hareketlerinden şüphelenip müvekkili deneme amaçlı soru sorunca müvekkil de durumu izah etmiştir.
Kimlik bilgileri ve ehliyet bilgilerinin tamamı müvekkilin kardeşinin olup kendisinin herhangi bir araması olmayıp ticari ilişkideki çek borçlarından dolayı böyle bir kimlik yaptırmıştır.Bu kimlikle herhangi bir resmi kurumda işlem yapmamıştır.Sabıkası da yoktur.Sözün özü amatörce ve korkudan,hiç gereği yokken böyle bir işe kalkışmış kanımca.Yarın savcılığa çıkartacağız,konuyla alakalı yargıtay kararı veya benzer olaylara şahit olan meslektaşlarımın tecrübelerini paylaşmalarını rica ediyorum.