Mesajı Okuyun
Old 18-03-2009, 16:08   #1
justicewarior

Mutsuz Boşanma Davası-Red- Yargıtay Kararı- Her iki tarata boşanmayı istiyor-

Merhabalar değerli meslektaşlarım;

Her iki tarafından boşanmayı istediği, çekişmeli bir boşanma davasında davalı kadın vekiliydim.Biz davacı kocadan maddi manevi tazminat ve düğünde takılan ziynet eşyalarını istedik...Dava sona erdi.Daha gerekçeli kararı tebliğ almadım.Hakim boşanmanın reddine , karar kesinleşinceye kadar tedbir nafakasının devamına ve ziynet eşyalarının reddine karar vermiştir.Yani taraflar istedikleri halde boşanamamışlardır.

Siz değerli üstadlarımdan öğrenmek istediğim sorularım ise ;

1-)Davalı vekili olarak kararı temyiz etmelimiyim?
2-)Temyiz dilekçemde hangi hususlardan sözetmeliyim?
3-)Dinlenen tanıklarda evlilik birliğinin temelinden sarsıldığını daha bunların bi araya gelmesinin mümkün olmadığını , ve davacı kocanın kadına ağır hakeretlerde bulunduğunu söylediler tanıkların bunları sölemesine rağmen hakimin boşanmaya karar vermemesinin nedeni ne olabilir?
4-)Ve her iki tarafında boşanmayı istediği halde tanıklarında evliliğin birliğinin temelinden sarsıldığından söz ettiği halde hakimin boşanmaya karar vermesi gerekmektedir , hakkında yargıtay kararı paylaşırsanız çok sevinirim.
5-)Düğünde takılan ziynet eşyaları konusunda ise davacı koca , ziynet eşyalarını aldığını, bu aldığı ziynet eşyalarını işyeri açmak için kullandığını söylemesine rağmen yani ziyenet eşyalarını aldığını kabul etmesine rağmen, mahkemenin ziynet eşyaları yönünden neden Red kararı verdiğini merak etmekteyim.Benim düşünceme göre davacı koca ziynet eşyalarını aldığını kabul ettiğine göre mahkemenin ziynet eşyayı yönünden kabul kararı vermesi gerekliydi? Bu konuda da elinizde yargıtay ilamı varsa paylaşırsanız çok ama çok sevinirim...
6-)Anlattığım konularla ilgili olarak Yargıtay kararı eklerseniz çok ama çok sevinirim...

Umarım yardım edersiniz...Çok bunalttı bu olay beni...Bu olay inşallah başımı ağrıtmaz...Yardımlarını ziçin şimdiden Çok ama çok teşekkür ederim...Umarım siz değerli üstadlarım ile sevgili meslektaşlarımın başını ağrıtmamışımdır.

Saygılar...