Mesajı Okuyun
Old 19-06-2006, 10:06   #22
av.yıldıray

Sayın Admin.
Sanırım beni yanlış anlıyorsunuz, yada daha doğru bir ifade ile belki de ben kendimi tam anlatamadım. Yukarıda yazımda da belirttiğim gibi, ben bu eylemi çok da içime sindiremedim ama ses getiren eylemin nasıl olması gerektiği konusunda da bir karara varamadım. Dolayısıyla, bu eylemin kamuoyu yaratmak açısından etkili olabileceğini düşündüm. Ancak, yazınızda çok haklı olarak, belirtiğiniz ve benim de gördüğüm ve izlediğim gibi bu eylemde yeterince yankı uyandırmadı. Ancak buna benzer bir eylem 78'li yıllarda, o zaman ki baro başkanı sayın Orhan Apaydın döneminde de yapılmış ve etkili olmuş. Avukat büyüklerimin bu yöndeki telkinleri beni bu eylemi desteklemeye itti. Yine yukarıda yazımda belirttiğim gibi, herşeye yürümeye de karşıyım, etkili olmadığı kanaatindeyim. Sanırım bu düşüncemi atladınız.
Sizin önerilerinize gelince; ben bu önerilerin de çok etkili olabileceği kanısında değilim, bir ikisi dışında. Örneğin 400 avukatın danıştay binasını çevrelemesi yada nöbet beklemesi etkili bir ses duyurma aracı olabilir. Benim isteğim bu önerilerin çoğalmasıdır yoksa kimseyi yermek değildir.
Ancak, yanan hepimizin yüreği ve buna rağmen çözüm benim işim değil baronun görevi anlayışının da kanaatimce doğru olmadığını düşünürüm. Zira baro görevini yapmıyorsa-ki bu konuda tartışmak istemiyorum, yada böyle bir iddiam yok-o zaman bizim yüreğimiz hep yanacak, hep canlar gidecek ve biz bakacağız, öyle mi.
Sayın admin, dediğim gibi kuru muhalefet hiçbir şeyi çözmez. Doğrumu siyasete girmek bilmiyorum ama, dün Deniz Baykalı dinledim ve o da sürekli eleştiriyordu ve fakat çözümü soran gazeteciye benim görevim değil diyordu.
Sayın admin endişelerinize katıldığımı bir kez daha belirtmek isterim ama daha faal ve sorumlu olamalıyız diye düşünürüm.
SAYGILARIMLA.