Mesajı Okuyun
Old 03-12-2008, 10:55   #7
avyesimcarikci

Sayın meslektaşlar merhaba soracağım soru ile ilgili bu konu olduğundan buradan devam etmek istedim.
Eğitim Araştırma Hastanesi'nde yani sağlık Bakanlığı'na bağlı bir hastane çalışan bir müvekkilime karşı bundan 5 yıl önce doğum esnasında omuz takılması sonucu bebeğinin kolu kısa kalan hasta yakınları Asliye Hukuk mahkemesi'nde tazminat davası açmışlar. Ancak bu konu ile ilgili daha önce savcılığa suç duyurusunda bulunulmuştu ve takipsizlikle sonuçlanmıştı. Ayrıca Valiliğin yaptığı soruşturmada da soruşturmaya gerek olmadığı tıbben öngörülemeyecek bir durum olması sebebiyle doktor un kusuru görülmediğine dair bilirkişi raporları var.Ayrıca Hasta yakınları daha önce de ayrıca İdare mahkemesi'nde İdare aleyhine tam yargı davası açmışlar.Bu dava devam ederken bir de Asliye Hukuk Mahkemesi'nde doğrudan doktorlara tazminat davası açmaları bana tuhaf geldi. Şimdi benim sormak istediğim idari dava devam ederken tazminat davası açılabilir mi ? ve daha önce savcılıkça verilmiş takipsizlik kararı ve bilirkişi raporlarının ve de valiliğin soruşturmaya gerek görmeme kararlarının bu davaya bir etkisi olabilir mi? Cevaplarınız ve yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.