Mesajı Okuyun
Old 27-10-2008, 19:03   #4
sailor1981

oncelıkle ben kızgınlıgım nedenıyle oyle yazdım kusura bakmayın olayı okuyunca ....benım olayımda vekalette sorun yoktu ama bana göre sizin vekalette gerçektir.Muvekkılınıze aittir imza bu olaylar genelde tefecılık amaçlı yapılıyor.amaç faizli para vermek ve temınat olarak araçlara haciz koymak.Ben en başından başlayıp mudurlugun ıcra dairesinde aynı gün takip kesinleştirmesi olayından başlamıştım.Bana göre usulsuz ama yasada bır engel yok bu durumu adalet bakanlığına yazdım bana bu şekilde bir soruya cevap veremeyeceklerını ancak icra müdürünü şikayet edebıleceğim şeklinde bir cevap geldi.Nıtekım şikayet ettim bu şekilde takip kesinleştiren avukat arkadaşı aradım ...açıkça sizi şikayet edeceğim dedim. Gevrek gevrek ben yasal olmayan bişey yapmadan vekaletnamede yetkim var dedi. şikayet ettim soruşturma 3 yıldır açık...benim olayımda da vekalet süreli idi ve takip son gün yapılmıştı.Ancak galerici takipsizlik ile kurtuldu. Tefeceilik suçunu ispatlamak çok zormuşşşş savcılık yüzüme 3 senenin sonunda bunu söyleyebildi. Benim dosyamı icradan çalmışlardı hala kayıp.size tavsiyem tasdikli suret alın..

bana göre vekil müvekkil aleyhine borçlandırıcı muamele yaparken asilin buna icazet vermesi vekilinde bunu ispatlaması gerekir.Bu olayda aracı avukat vekalet görevini kötüye kullanmıştır, baroyada şikeyet edilmelidir.Sizin olayınızda menfi tesip tek yol miktar az bızım olayda 150.000 ytl İdi.tedbirde alınabilir ancak vekaletnamede açıkça 10.000 ytl lık alacaktan ve alacaklının isminden bahsedeliyormu.
örn.....X e olan 10.000 YTL borcumdan dolayı hakkımda yapılacak takiplerde ödeme emri tebellüğe.....vs. gibi mi?