Mesajı Okuyun
Old 08-10-2008, 09:35   #10
tunak

Özellikle şunu belirtmeliyim ki;avukata verilecek ücretle hiç bir alıp veremediğim kalmadı, pek tabiki avukat işinin karsılığını alacak,ben sadece meblağı yüksek buldum, ve konuyla ilgili beni aydınlattınız, üzücü olan nokta şu ki bunu yaparken sert ifadeler kullandınız.

Şimdi Sayın Köz;
Buna Avukata verdiği ücreti ve yargılama masraflarını bir zarar olarak nitelemek demeyelim,şöyle ki haksız bir atamadan kaynaklanan -tam anlamıyla hukuka aykırı bir işlemin söz konusu oldugu bu durumda yakınım yok yere idarenin hatası yuzunden zarara ugramıstır. Pek tabiki bu baglamda avukata verdiği ve mahkeme için yaptıgı giderler zarar olarak nitelenir, çunku idare boyle bir işlem yapmasaydı yakınım bu zararlara ugramayacaktı.(ancak yukarıda da belirttiğim gibi - benım avukatla bir alıp veremedğim yok,buna niye bu kadar ilgi gösterildiğini de anlayamadım)
Evet bunu zarar olarak niteledim, bunun yanında maasındaki düşüş,
mahrum kaldığı kıdem tazminatı
lojman kirasındaki yönetmelikten doğan artış
ildeki saygınlığı
durumdan muzdaripliği de cabası.

Netice itibariyle bütün bu 'zarar'lara haksız bir işlem neden olmustur.. benım tek derdim, bunun tazminini ne sekilde saglayabiliriz.

Madem ki siz de bir avukat adayısınız. Öncelikle size ödenecek bir vekalet ücretinin nasıl bir zarar olduğunu/oluşturabilceğini kendi açınızdan değerlendirebilirsiniz..

sanırım zaten sorun da burda- bunu kendi acımdan düsünmediğim için -avukattan hukuki yardım- cercevesinde görmediğim için sadece müvekkilin yakınım olması ve olaya duygusal yaklasmamdan ötürü yukarıda acıkladığım tüm nedenleri 'zarar' olarak niteliyorum.

umarım zarar kavramının ne olduğu hususunda anlasabilmisizdir, tazmini için nasıl bir yol izlenmelidir.

Konudaki hassasiyet ve ilgileriniz için şimdiden tesekkür ederim.