Mesajı Okuyun
Old 08-05-2008, 16:04   #1
Nil Şeker

Varsayılan Maddi Tazminat- Bedeni Sakatlık Mahkemece İncelenmedi

Bu mesajı okuyan arkadaşlar şu an elim ayağım gitmiş durumda lütfen aktaracağım konu hakkında bilgilerinizi yazın..Çok rica ediyorum..

01.11.2001 de inşattan düşme sonucu müvekkil yaralanmış.şu anda müvekkilimin kollarında aşağısı felçli.önceki avukat 2003 yılında 20.000,00 manevi ve 1.000,00 ytl maddi tazminat davası açmış.fazlaya ilişkin hakları saklı tutmuş.çeşitli sebeplerle müvekkil önceki vekilini azletmiş.ben 2005 yılında müvekkilin davasını aldım.yeni ceza usul yasasına göre 5 yıla kadar hapis cezaları 8 yıllık dava zamanaşımına tabi olduğundan bizim davamızda bu sürenin geçerli olduğunu düşündüm ve henüz ıslah yapmadım.şimdi kafamda şimşekler çaktı.kaza tarihinde eski yasa yürülükte idi ve eski yasada dava zamanaşımı 5 yıl.buna göre ıslah süresini kaçırmış mı oluyorum.Birde şu var.tazminat davamız hep ceza dosyasını bekletici mesele yaptı ve hala daha öyle.bu sebeple kaza hakkında kusur yada müvekkildeki bedeni zarar yönünden hiçbir bilirkişi incelemesi yapılmadı.Müvekkilin bedeni sakatlığının mahkemece incelemesinin yapılmamış olması zamanaşımını etkiler mi?

LÜTFEN VAKTİ VE BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLAR CEVAP VERİN..GERÇEKTEN ÇOK KÖTÜ DURUMDAYIM.BU MÜVEKKİLİN BÜTÜN ÜMİDİ BU DAVADA İDİ.