Mesajı Okuyun
Old 25-04-2008, 14:14   #1
hukukcu1985

Mutlu Bir mahkeme kalemi anısı

Değerli meslektaşlar başka işleri dolayısıyla vekilliğini yaptığım müvekkilim hakkında mala zarar verme suçundan dolayı kamu davası açılmış.Ancak kendisine sadece duruşma günü gönderilmiş ekinde iddaname yazmasına rağmen iddanameyi eklemeyi unutmuşlar.Kaleme giderek iddianamenin gelmediğini bu nedenle dosyayı inceleyerek hakkındaki suçlamayı öğrenmek istedim.Başka işlerimin de olduğundan o kaleme uğrayacağımı planlayarak vekaletimi yanıma almadım.Sonuç olarak iddianamenin eklenmediğini kalmedekiler suçlama olarak saydı ve bizi nasıl böyle birşeyle suçluyorsunuz sanık vekili olduğunuzdan mı başka şeyler nedeniyle haklı çıkmak istiyorsunuz deyince çok şaşırdım.Sonra da dosyayı inceleyin ama asla örnek alamazsınız dediler.Fazla büyütmeyim dedim ve dosyayı incelerken sanığa gönderilmesi gerekli iddianameyi dosyanın içinde gördüm.Çıkarkende teşekkür ederek unuttukları belgeyi dosyanın ön başına koydum.Ama bir hayli de kızdım ve Sizlerle paylaşmak istedim.Kalmeden ayrılırken aaa gerçekten unutmuşuz dediklerini duymak iyi geldi