Mesajı Okuyun
Old 17-04-2008, 10:29   #20
Av.Nesrin

Konu fazla eski olmadığından ben de fikrimi belirtmek istedim.

Bu konuda şöyle bir yaklaşım getirmek istiyorum.Bilmiyorum ne dersiniz.

Kabul nedir ki yani söz konusu olayda davanın kabulü;

Dava ve netice- i talep; Fazlaya İlişkin Haklar Saklı Kalmak Kaydıyla .....YTL kıdem......YTL ihbar.vs. alacaklarının tahsili ile yargılama giderleri ve vekalet ücreti ile tahsili talebidir.

Şimdi böyle bir davada kabul beyanı neden pilot açılan miktarla sınırlı kalsın ki, bu konudaki yargıtay kararlarını incelemedim,bu yönde kararlar mı var.Yani mahkeme ıslah talebini red edip hüküm mü veriyor.

Bu aşamadaki kabul davanın kabulüdür.Davanın kabulü fazlaya ilişkin haklar da hesaplanıp ortaya çıkarılmadan yapılamaz.Kabul netice-i talebe yönelik değil midir.

Hatta ve hatta bu aşamada gelen bilirkişi raporuna bile karşı yanın kendi kabul beyanından dolayı itiraz hakkı yoktur bence

Kabul beyanından sonra mahkemece yapılması gereken usulen eksiklikleri giderip yargılamanın subuta ermesidir. Bu amaçla yapılan bilirkişi incelemesi de yargılamanın sona ermesi için gereklidir.

Bunun aksini düşünmek bile mümkün değildir.
Eğer birşeyleri yanlış anlamış ve gözden kaçırmış değilsem.Varsa yargıtay kararları ile bilgilendirmelerinizi rica edeceğim.Kolay gelsin.