Mesajı Okuyun
Old 09-11-2004, 14:49   #6
ayhan_bostan

Sayın Fikirbay toplumumuz hakındaki tesbitlerinize katılıyorum ama bu düşünce tarzına sahip olan insanlarımızın sayısı bayağı azalmıştır.Zaten göçebelik ve kendi adaletini ve hakkını kendin bul ve al düşüncesi de azaldığı için bu türde üç kağıtçılık olayları ve piyasadaki alışverişlerde dolandırıcılık artmıştır.
Eğer bende kendi hakkımı ve adaleti kendimin sağlamasını düşünsem ve borçluyu kaldırsam bir yere de tehditle paramı alsam
devlet herhalde benim peşime düşerdi.Ama adamı öldürsem de paramı alsam bu sefer herhaldede infaz yasaları ile cezamı indirmek için elinden geleni yaparmıydı.Çünkü artık bende bir suçlu oluyordum ve bizim adalet sistemimiz ve kanunlarımız hep ama hep SUÇLUDAN YANA(HATTA VE HATTA YENİ ÇIKACAK HER KANUNUMUZDA ) YANA diye düşünüyorum.
Peki ben ne yapayım o zaman paramı nasıl alayım neden benim çek davam 4 sene sürüyor(temyiz zamanı hariç)çek denilen kağıt devletlede alakalı kurumların kağıtıdır neden bu kadar uzuyor neyin isbatını istiyor neyi araştırıyor niye oyalıyor.Bunun isbatı çektir hakim bey al sana ispat.şimdi en kısa zaman da benim paramı ödettir,beni mağdur etme ,oturduğun yerdeki koltuk benim ödediğim parayla vergimle alındı sana bunların hakkını ver.Benden yana ol suçludan yana değil.
Sanki ben öyle dememişimde tam tersi devlet babamızın adalet anlayışı tam tersine,onun gözü,suçlunun benden çarptığı parayı kapmak.
Bunlar benim 3167 ve 4814 sayılı yasalar ve de adalet sistemimizin bende bizzat yaşayarak oluşturduğu izlenimlerdir.
BU düşünme tarzımın sonunda defalarca aklımdan borçluyu gebertmeyi bile düşündüm ama herseferinde vazgeçtim vazgeçmek zorunda kaldım ama bence hak ediyor böyleleri ölümü.Ama ben yapamadım.
ÇÜNKÜ:GÖKTEN TÜRKANŞORAY YAĞSA BİZİM BAŞIMIZA CÜNEYT ARKIN DÜŞER bu sufer adalet bakmışsınız haklıdan yere olur ee tabii bizde suçlu olmuşuz uğraş dur.
Neyse dostum bunlar biraz şaka biraz ciddi alacaklı psikolojisine sahip birinin anlattıkları işte ne yapalım.Ama hala ümidimi kaybettmedim ve ne gerekiyorsa da yapacağım
saygılarımla.