Mesajı Okuyun
Old 09-11-2004, 14:20   #5
ayhan_bostan

sayın karaca,sizde bana hak vermişsiniz anladığım kadarı ile.
alacaklı icra takibi ile uğraşıyor ama borçlu herzamanki gibi üzerinde hiç zırnık bırakmıyor,geçiyor ceza davasına 3-4 sene sonra kazanıyor.Para pul olmuş tabi,hakim kararı vermiş çek bedeli kadar ağır para cezası(tabi ağır dediği para çekin 4 sene önceki üzerinde yazan miktar ne akla hizmetse)bu parayı yatır üstelik sana bir kıyak daha suçlu dostum dercesine 4 taksit,yatırmazsan günlüğü işte şu kadardan hapise çevrilir ama üzülme ne kadar çok olursa olsun 3 yılı geçirmem sen rahat ol hesabı(burda devlet yemin ederimki insanları büyük miktarda dolandırıcılık ve karşılıksız çek kesmeye teşvik etmektedir.Hele birde nisan 2005 deki ceza infaz oranlarıda değişirse resmen suçluya gel ortak sen rahat ol ben arkandayım der gibi)tabi borçlu da mantıklı olarak devlete ödüyor cezayı hapisten kurtuluyor.Alacaklıya ise sadece haciz takibi kalıyor ne zaman ne bulursa.
Soruyorum şimdi devlet benim malımın ortağımı da benim alacağım üzerinden para alıyor kendi cebine bana da hiçbir şey vermiyor.
Eğer malımın ortağıysa bak para kaptırdık ver zararın yarısını yada tamamını çünkü senin teminatındaki bankaların vermiş olduğu nakit para yerine geçen kağıt yüzünden dolandırıldık.
DEvletin çıkarmış olduğu bu yasa kesinlikle caydırıce değildir aksine azmettiricidir.