Mesajı Okuyun
Old 22-12-2007, 00:00   #1
tarde.sed.tute

Varsayılan hangi ilde avukatlık yapmalıyım??

merhabalar..ben eskişehir anadolu üni.hukuk fakültesinde okuyorum 3.sınıfım..ve uzun zamandır okul bitince hangi meslek dalında çalışmalıyım diye düşünüyorum..hakim olacağım diyerek bu fakülteye girmiş olsam da bütün avantajlarına rağmen türkiyenin her yerine ve çok sık tayininizin çıkıyor olması beni bu düşüncemden vazgeçirdi..hala kararsız olsam da avukatlık üzerine bu aralar düşüncelerim yoğunlaştı..evet avukatlık yapabilirim diye karar verdim ama şimdi de hangi ilde avukatlık yapmalıyım sorusu var kafamda..küçük bir şehir istemiyorum ama istanbul gibi kocaman bir şehre de alışmak gözümde çok büyüyor..üstelik ist.u çok sevsem de yaşanılacak bir yer olmadığı kanısındayım..ankara bana çok sıkıcı geliyor..izmiri şehir olarak beğeniyorum ama orada hiç yaşamadım..şehre alışması nasıldır avukatlık mesleği için uygun mudur?bu konuda bilgisi olanlar ya da başka bir şehri tavsiye edenler varsa düşüncelerini almaktan mutluluk duyarım..aslında yeni şehirlere alışmakta güçlük çeken bir insanım..huzurlu,yaşaması kolay ve maddi açıdan da beni tatmin edecek ortamı yaratabileceğim bir şehir istiyorum(tabi böyle bir yer varsa ..yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler