Mesajı Okuyun
Old 06-10-2004, 21:25   #69
Merhaba

Varsayılan Tehlikeli Bir Haber,...

Sayın hykayar,

Öncelikle İsveç gibi, uygarlığın ve sosyal refahın üst düzeyde olduğu bir ülkede, kadına yönelik erkek şiddetinin hala gündemde olması ve bunu önlemek için parlamentonun yeni önlemler arayışı, beni son derece şaşırtan bir haber oldu.

1-Bu haberden çıkarabildiğim çok net bir sonuç:

Demek ki, uygarlık düzeyinden bağımsız olarak, tüm dünya erkeklerinin genlerinde, kadına karşı egemenlik duygusunu kışkırtan ve bunu her an şiddete dönüştürebilen ciddi bozukluklar var. Bu durum eğitimle, ya da cezai önlemlerin artırılmasıyla ne kadar düzelebilir, gerçekten kaygılı ve umutsuzum.

2-Bu haberin ülkemiz için tehlikeli bulduğum bir yanı var.Hepimiz biliyoruz ki, biz zeki (!) bir milletiz. Böyle bir haber, Maliyenin yeni, ve belki de tüm diğer kaynaklardan daha fazla gelir elde etmesinin yolunu açabilecek bir ip ucu verebilir. Bunun yanında bizleri, Ege efesi edasıyla "dövdüysem paramla dövdüm abi, ne var bunda" dedirtecek bir rahatlık duygusuna taşır ki, o zaman vay kadınların haline. Üstelik bu konuda tüm diğer erkeklerle maddi dayanışma içinde olmak ve "birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için" mantığıyla hareket alanımızı genişletmek olanağı bulmak işten bile değil.

Ben bunları Türk Milletinin, yine Türk kafası taşıyan bir ferdi olarak düşünebildiğime göre, hiç kuşku duyulmasın, aynı kafayı taşıyan milyonlarca Türk erkeği, hiç sapmasız aynı şeyleri düşünecektir.

Sonuç :

Her ne kadar ;

Tüm dünya ülkelerinde silahlı ve silahsız kuvvetlerin tamamına yakını…

Demokratik ya da anti demokratik, tüm devlet idari mekanizmaları, parlamentolar, kapitalist ya da temel ilkeleri hayata geçirilmiş eşitlik olmayan tüm düzenlerin egemenleri….

Gerçekte kadın-erkek ortaklaşa yaratılan tüm ekonomik değerlerin neredeyse tamamına yakınının sahipliği….

Ve bütün bunlara dayalı, görünür ve açık ve üstün gücün sahibi erkekler olsa da…

Ben tüm dünya kadınlarının, ne kadar zorlu ve uzun olursa olsun, bu egemenlere karşı verdiği eşitlik mücadelesinin sonucundan kesinlikle eminim…

Kazanan erkekler olmayacak….

Saygılar.

Merhaba