Mesajı Okuyun
Old 03-12-2007, 13:02   #38
av.medine

Sayın meslekdaşlarım ;
Ben de bu konuda epey kötü tecrübelere sahibim. Şöyle ki; bu güne kadar ufak tefek olaylar hariç biri bıçakla kovalama olmak üzere 2 olay yaşadım ve bu olayların psikolojisini ( özellikle son olay yakın zamanda oldu ) uzun süre üzerimden atamadım. Fakat beni asıl üzen meslekdaşlarımın da belirttiği gibi olay sonrası şahısların ifadelerinin alınıp serbest bırakılmasıdır. Hatta savcılar sanki size "başlarına iş çıkarmış avukat nazarıyla bakıyorlar )
Hatta benim olayımdan sonra bazı meslekdaşlarımız şu şekilde yaklaşımda bulundular " Ama sen de adama ters cevaplar vermişsin adamı tahrik etmişsin ve hatta adamın kısmi ödeme teklifini ( kısmi ödeme de borcun1/10 'u ) kabul etmemişsin vs" Yani böyle bir durumda bizim mesleğin ne gibi bir önemi var hala düşünüyorum. Kendi meslekdaşlarınız dahi sizin değil de icra şoförünün dediğine inanarak yorum yapıyorlar. Geçmiş olsun demekten dahi acizler. Nedense anlam veremediğim ;bayan avukatlar bu türden olaylarda karşılaştığında borçlunun dediğini yapıp haciz mahallini terketmek gerekiyormuş. Evet ben de gerektiğinde haciz mahallini terkediyorum ama tecrübem şu oldu artık şüphelenediğim tüm hacizlerde polis veya jandarma almadan gitmiyorum. Saygılar