Mesajı Okuyun
Old 22-11-2007, 09:54   #21
akaliny

Arkadaşlar bu konuda iki hususa değineceğim. Bu hakkımızı gerçekten kullanmak istediğim iki durum söz konusu.

İlk olarak, başka memleketlerde görmediğim bir durum olan Havalimanı girişlerinde arama yapılmasından çok şikayetçiyim. Uçağa binmeden önce fazlası ile arama yapılıyorken, Havalimanı girişinde bu tür bir arama yapılmasını anlamıyorum. Bu aramayı İngiltere dahil hiçbir yerde görmedim.

İkinci olarak da; İstanbul Atatürk Havalimanında, yurt dışından ülkemize döndüğümüzde, bavullar alındıktan sonra tam çıkış kapısında bir güvenlik noktası bulunmaktadır. Buradaki görevli, sadece insanların fiziki görünüşlerine bakarak, kendi inisiyatifinde dilediği yolcuyu durdurarak bavulunu açmasını talep eder. Henüz başıma gelmedi ama birlikte seyahat ettiğim bir Avukat arkadaşıma, aynı şekilde böyle bir talepte bulundu ve Avukat arkadaşımın kendisini Avukat olarak tanıtmasına ve kimliğini göstermesine rağmen görevli cevaben;
"Ben Cumhurbaşkanını bile ararım, siz de açacaksınız!" diye tepki gösterdi.

Benim başımdan böyle bir olay geçerse, aslında mesleğimi ifa etmiyor durumda olsam da, yasal hakkımı kullanıp, ancak Mahkeme kararı ile arayabileceğini beyan edeceğim. Yani böyle perhize böyle lahana turşusu.