Mesajı Okuyun
Old 03-11-2007, 01:32   #15
Av.Zeynep_e

Alıntı:
Yazan cLaW
Sn.Zeynep_e ;
Maaşına haciz koymak daha pratik bir çözüm gibi duruyor,hacze gittiğinizde de muvaffakat alabilirseniz,yediemin,isthihkak iddası vb sorunlarla da uğraşmak zorunda kalmazsınız,evebeynlerinden birisini kefil olarak alabilir iseniz yine borçlunun kaçsa bile,borç bir şekilde kapanır..
Hazır borçluyu bulabiliyor iken bu yolları denemenizi tavsiye ederim,fakat denemiş iseniz ve bir sonuç alamamış iseniz malları kaldırmanız icap edebilir..
Şimdiden kolay gelsin.
Saygılarımla.

Sn ClaW,

Dediğiniz Gibi Son Çare Olarak Önümüzdeki Hafta Malları Kaldırmaya Gidicem.

(Maaşa Haciz Koydurdum, Ancak Karşımdaki Kişi Mesleğime ve Yaptığım İşe Hakaret Eder Gibi Davranıyor ve Dalga Geçer Bir Tavırda Hukukun Kendisine Verdiği Hakları Kullanarak "Sizinle Başedebilirim" Şeklinde Bir Tavır Takınıyor)

Malları Kaldırmasına Kaldıracağım Ancak Öğrenmek İstediğim Asıl Konu Şu;

Borçlu, Resmen O Adreste Oturmuyor. Haciz Adresinin Muhtarlığında Kayıdı yok, imzası resmi makamlar önünde ikrar olunmuş borçlu adına o adreste bir kayıt yok. Ben Malları O Adresten Kaldırdım, Bir Depoda Muhafaza Altına Aldım Diyelim, Karşı Taraf İstihkak İddiasında Saydığım Bu Nedenlere dayanarak İddiasında haklı çıkarmı ?

Neticede Haklı Olarak Çıkarsa Sizlerde Biliyorsunuz ki Depo Nakliye ve Hammal Masrafları aynı zamanda adli masraflar ayrıca bir külfet oluşturacaktır.

Bahsettiğim Nedenlere Emsal Bir Karara Henüz Rastlayamadım.

Bu Konuyla İlgili Sizin Yada Değerli Meslektaşlarımın Bilgilerine İhtiyacım Var.

Yardımlarınız İçin teşekkürler şimdiden.