Mesajı Okuyun
Old 16-09-2007, 13:21   #4
Hak Hukuk

Varsayılan Para cinsi

HİG ve Merkez Bankası genelgelerinden anlaşılacağı üzere, bu konuda herkesin kafası karışık!Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü, bu konuda bir sorunla karşolaşılmaması için dua edilmesini öneriyor gibi geldi bana.
Adam yaşlanmış,80 ine merdiven dayamış eşini kaybetmiş, çocukları evlendirmiş, evde tek başına yaşıyor.Her akşam yatağa girmeden önce, yıllardır biriktirip odasının duvarında sakladığı parayı odanın ortasına döker, özenle sayar ve tekrar zulasına yerleştirirmiş.Oğlu Hasan bir akşam geç vakitte, "şu yaşlı babamı sorayım, nasıldır, yatmış mı" diye kapısını çalar.Tam o sırada tüm parasını odanın ortasına saçmış saymakta olan yaşlı baba, panik içinde "kim o! diye seslenir.Oğlu Hasan, "Benim baba!kapıyı aç!" diye cevap verir.Yaşlı adam, gelenin oğlu olduğunu anladığı halde, bir kaç defa kim o! diye tekrarlayıp durmaktadır.Babasının kapıyı açmayışına bir anlam veremeyen oğul, "Baba neden kapıyı açmıyorsun?Benim, oğlun, Hasan!" diye ısrar edince, yaşlı adam gecenin o vaktinde şöyle seslenir ;
"Hasan olduğundan emin misin?"