Mesajı Okuyun
Old 07-09-2007, 18:23   #14
ahmetyılmaz

Sayın meslektaşım araştırmam müsbet sonuç vermemiştir ne yazıkki...Netice olarak sigorta sözleşmesinden doğacak sorumluluğun başlaması için, mutlaka primin tamamının veya ilk taksidinin ödenmesi emredici bir koşul olması sebebi ile eksik prim ödeme durumu da primin tamamının ödenmemesi anlamına geliyor anladığım kadarı ile. Ancak işin özü bu bana pek adil gelmiyor. Şöyle ki, öncelikle müvekkilinizin eksik prim ödeme sebebi nedir, ne kadar zamandan bu yana araç kasko sigortası ile sigortalıdır,ödemeler taksitler halindemi ,yoksa peşin ödeme şeklindemi kararlaştırılmıştır, poliçedeki özel hükümler ne şekildedir ...Denenebilirmi diye düşünüyorum aslında . Kanunun emredici bir hükmü var primin tamamının veya taksitlerin ödenmemesi durumunda sorumluluğun dogmayacagına dair. 51 ytl lik eksik ödemenin , primin tamamının ödenmesi şartına uymadığı açık, ancak eksik ödeme olarak değerlendirildiğinde , taksit prosedürü anlamında birşeyler bulunabilirmi ona da bakmak gerek..Ben biraz daha araştırma yapacağım bu hususta...Adalet anlayışıma pek uymuyor açıkçası sigorta şirketinin sorumsuz hale gelmesi.saygılar