Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Adliye Duvarı Staj ve mesleki dayanışma ilanları, hukuk panel, konferans, toplantı haberleri ve hukukla ilgili her türlü ticari nitelik TAŞIMAYAN duyurular. Tarih içeren aktiviteleri ayrıca Hukuk Takvimize de işleyebilirsiniz.

Stajyer avukatım, yanında çalışabileceğim avukat arıyorum

Yanıt
Old 24-12-2006, 23:20   #1
gizeemm

Varsayılan Stajyer avukatım, yanında çalışabileceğim avukat arıyorum

Merhabalar.İstanbul' da stajımı yapmaktayım.Stajımın 3.ayını doldurmak üzeriyim. Stajımızın adliyede geçen döneminde hiçbir şey öğrenememekten şikayetçiyim ben de Bu nedenle bir avukatın yanında çalışarak bilgi birikimimi arttırmak ve mesleğe ilk adımlarımı atmak istiyorum. Ulaşımımın problem olmaması için anodolu yakasında bürosu bulunan ve bürosunda stajyer avukata ihtiyacı olan meslektaşlarım bu mesaja cevap verirse çok sevinirim.
Old 09-01-2007, 17:01   #2
av.mansur

iyi günler
çalışabileceğiniz bölge ve ilçeler
anadolu yakası uygun mu kartal mesela
esenlikler
Old 13-03-2009, 19:40   #3
karineten

Merhaba,
Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2008 yılı mezunuyum. Şu anda adliye stajımın beşinci ayındayım(Üsküdar Adliyesi). Adliye stajım süresince çalışarak tecrübe kazanabileceğim ve ayrıca stajımın ikinci bölümünü tamamlayabileceğimbir hukuk bürosu veya avukat arayışı içerisindeyim. Görevimizi yaparken kimseye, ne müvekkile, ne yargıca ve ne de iktidara tabiyiz. Bizim aşağımızda kişilerin varlığı iddiasında değiliz. Fakat hiçbir hiyerarşik üst de tanımıyoruz. En kıdemsizin, en kıdemliden veya isim yapmış olandan farkı yoktur. Avukatlar esir kullanmadılar, fakat efendileri de olmadı. sözünün uygulamaya yansıması için uğraş veren kişilerle birlikte, bu amacın gerçekleşmesine katkı sağlamak adına çalışmak isterim.

Diğer alanlarda da kendimi geliştirmeyi istemekle birlikte, ceza hukukuna olan ilgimden dolayı ağırlıklı olarak bu alanda çalışan bir meslektaşımın yanında çalışmaktan büyük memnuniyet duyarım... Saygılarımla...
Old 06-07-2011, 08:38   #4
oztrkbasak

merhabalar bende şubat ayında mezun oldum ve yaklaşık 3 aydır bir holdingte stajyer avukatlık yapmaktayım. Ancak burada artık daha fazla öğrenebileceğim birşey kalmadı çünkü merkez binamızın içinde bir iç hukuk müşaviri yok. Kendimi tekrar etmeye başladığım için ve takım çalışması yapmak dava dosyaları ile iç içe olmak istediğim için bir hukuk bürosunda işe başlamak istiyorum.
ilgilenmeniz dileğiyle.
saygılarımla.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama

Forum Listesi