Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

boşanma davası acıldı eve alınmıyorum

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 30-07-2014, 14:20   #1
Konuk başak

Varsayılan boşanma davası acıldı eve alınmıyorum

bir bucuk sene once evlilik yaptım. eşimin ilk evliliginden uc cocugu ve kayınvaldemle mustakil bir evde yasıyoruz. fakat eşim bosanma davası actıktan sonra surekli evi terk etmemi istesede bazı seyler netlesmeden evi terk etmedim.bir ay once eşim cocukları alıp annesinin eski evine gecti. ben kayınvaldemle kaldım. kayın valdemde surekli evi terk etmemi istedi. psikolojik siddet uyguladılar.derken uc gun once evin anahtarını degiştirdiler ve beni iceri almadılar. karakoldan yardım istedim. fakat eşim ikametgah adresini degiştirmiş. ve adres annesinin eski evi gozukuyor. annesinin adresinide mustakil evde gostermiş. kayınvaldem bu ev bana ait seni bu evde istemiyorum kocanın evine git diyor. polislerede aynı acıklamayı yaptı. dava cekişmeli olarak acıldı. ben bosanmak istemiyorum ama yasananlarda cok cirkin. eşimin hayatında baska bir kadında var. su an cok magdurum.bayram dolayısıyla elim kolum baglandı. persembe gunu savcılıkla gorusmemi tavsiye etti polis memurları. yarın savcılıga gittigimde bana kalacagım adresi ne sekilde gosterebilir . gelin gittigim evemi yoksa annesinin eski evinemi beni yonlendirirler. bana izleyebilecegim yollar hakkında bilgi verirseniz sevinirim
Old 31-07-2014, 22:13   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.katılımcı,

Evlilik devam ederken aile konutu eşler tarafından birlikte kararlaştırılır.

Fakat boşanma davası açılmış ise tarafların ayrı yaşama hakları bulunmaktadır.

Yaşadığınız konuttan yararlanma olanağınız eşinizin eylemleri nedeni ile sona ermiş ise ve konut eşinizin adına kayıtlı değil ise -boşanma davasına bakan mahkemeye bir dilekçe vererek konu izah edilebilir ve yargılama süresince kira bedeli kadar nafaka ödenmesi istenebilir.

Her aşamada bir avukattan hukuki destek almanızı,mali durumunuz elverişli değilse baro adli yardım servisine başvurmanızı öneriyoruz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi