Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Haberleri Türk Hukuk Sitesi duyuru, ilan ve haberleri.

Gökçen'in Kütüphanesi

Yanıt
Old 10-11-2006, 23:54   #1
Av.Duygu Keleş

Varsayılan Gökçen'in Kütüphanesi

Değerli üyemiz ömeradaleti nin sevgili ve biricik kızı minik Gökçenimiz 26 Haziran 2006 günü elim bir kaza sonucu aramızdan ayrılmıştır.Kendisinin adına Mehmet Emin-Zekiye Üstünel ilköğretim okulunun,değerli müdürü,okul idaresi ve öğretmenlerinin çabaları ile,okul okuma salonuna Milli eğitim ve Gaziantep valiliğinin onayıyla Gökçen'in adının verilmesi ve yaşatılması uygun görülmüştür.Tüm Gökçen'i sevenlere ve bu konuda emeği geçen herkese minnettarız.
Gökçen in kütüphanesine bu günü kadar sayın ömeadaletinin bireysel katkıları ile şunlar sağlanmıştır:
4 adet bilgisayar sağlandı. (2 adet daha gerekli)
1 adet scanner ve yazıcı sağlandı. (yeterli)
Kütüphanenin tabanının kaplama yapılması sağlandı.
Bilgisayar tesisatı ve malzemesi sağlandı.
Kütüphane rafları sağlandı.
Eğitim CD leri sağlandı. (ilk öğretime yönelik)
Kitap sağlanmasına çalışılıyor.
Pencerelerin Perdesi sağlandı.
Ancak takdir edersiniz ki ,bir kütüphanenin en önemli eksiği kitaptır.Bizlerde site yöneticileri ve sayın adminle görüşerek THS içerisinde bir kitap kampanyası başlatmak istedik.Öncelikli amacımız Gökçen in kütüpphanesinin eksikliklerini giderebilmek,Daha sonra elde ettiğimiz fazla kaynak,araç -gereç hatta bilgisayarları Gaziantep'te bulunan Kütüphanesi,bilgisayarı olmayan diğer okullara dağıtabilmektir.
Elinizde mevcut ansiklopedilerden tutun da,çocuklarınızın ,kardeşlerinizin kıyıda köşede kalmış çocukluklarına dair kitapları,eğitici araç gereçler,zeka oyunları ve hatta "artık hızlı çalışmıyor ne yapsam bunu,satsan para etmez" dediğinizi bilgisayarlarınız bu çocuklarımıza fayda sağlayacaktır.
Bu konu ile ilgili bilgileri www.gokcengocer.com adresinde Gökçen İn Kütüphanesi bölümünden inceleyebilirsiniz.
Şİmdilik tahmin ettiğim eksiklikler bunlardan ibaret.Ancak konuya vakıf olan Sayın Ömeradaleti eminim bizi olası eksiklikler konusunda uyaracaktır.
Duyarlılığınız için şimdiden hepinize Gökçen ve bu kampanyadan faydalanacak tüm çocuklarımız adına ayrı ayrı teşekkür ederim.
SAygılarımla.......
NOT:Yapılan bağışların içerisinde nakit teklif edilmemesi önemle rica olunur.
Old 11-11-2006, 00:03   #2
A.Turan

duygu teşekkür ederiz
Old 11-11-2006, 02:16   #3
crocus

Çok iyi bir fikir ve sonuna kadar destekliyorum.
Old 11-11-2006, 03:08   #4
ömer adaleti

Duygu
Çok teşekkür ediyorum,böyle bir kampanyayı sitemizde başlattığın için,umarım herkes elinden geleni yapacak ve binlerce parlak göz sizlerin gönderdiği kitaplara bakarak belki hukukçu,belki doktor, belki başbakan,belki cumhurbaşkanı olacak.Gönderilen kitapların içine o kitabı okuyan öğrenciler için düşülen kısa notlar belki okuma azmi verecek onlara,gelecekleri için yön çizdirecek.Bu kitapları okuyanların bunları unutacağını sanmayın,parlak geleceğimizi bu çocuklarımız sağlayacak,onlar bizim umudumuz olacak.Gönderilen kitaplar önce Mehmet Emin-Zekiye Üstünel ilk öğretim okuluna daha sonra ihtiyaç sırasına göre diğer okulların kütüphanelerine katkı sağlayacak,bir kütüphane veya eğitim-öğretim için ne varsa gönderebilirsiniz,sizin işe yaramaz diye göndermek istemediğiniz bir şey, bir çocuğun hayatının akışını değiştirebilir.Bu kütüphaneyi tek kişi kurabilir ama amaç tek kişinin kurması değil,ihtiyacımız olan birlik,beraberlik ve dayanışma için hepimize bir fırsat bu.Gözlerinizi kapayıp düşünün...''sizin gönderdiğiniz bir kitap sizden binlerce km uzakta bir zeytin gözlü kızın minicik ellerinde ve merakla sizin yazdığınız küçük notu okuyor,avukat Duygu ablasından,esnaf Hasan amcasından,öğrenci Emin ağabeyinden,subay Orhan amcasından ve binlerce duyarlı insandan gelen kitaplar ve bunların içindeki küçük notlar için,bu melek yavruların kafalarında kurdukları hayali'' bir düşünün bunları ! Nasıl mutlu olmazsınız? bundan mutlu olmayacak kişi, varsa eğer ? o kitap göndermesin,yardım etmesin, çünkü o insanın zoraki göndereceği ve içine yazacağı notun o çocuklara faydası olmayacak.Sitemizde duyarsız insan olmadığına göre,DUYGU'nun başlattığı bu girişim en kısa sürede başarıya ulaşacaktır.Çabası için çok teşekkür ediyorum.
Old 11-11-2006, 12:49   #5
yağmurdamlası

Bence De Çok GÜzel OlmuŞ...
Old 11-11-2006, 13:26   #6
filiz erolur

Harika insanlar;

Bir tesadüf üzerine girdim bu siteye her işte bir hayır varmış. Dünyada insanın karşı karşıya kalabileceği en büyük üzüntü evlat acısı olsa gerek. Yazımın başlığında bunun için harika insanlar yazdım bu acıyı yardıma çevirmek için çok güçlü olmak gerekir. Ben bir kitap kurduyum hep öyle oldum. Ve bir türlü paylaşmaya kıyamadığım kitaplarımı minik gökçenlerle paylaşmaktan onur duyucam. Size sabırlar ve başarılar diliyorum.
Old 11-11-2006, 22:46   #7
crocus

Peki bu kitap ve bir takım eğitim destekleyeyici malzemeleri nasıl toplayıp,adres olarak nereye yollayacağız?
Old 11-11-2006, 23:06   #8
Av.Duygu Keleş

Sayın crocus,bu konu ile bilgiyi sevgili ömeradaleti bizlere bildirecek eğer hazırlamış olduğunuz bir takım gereçler varsa bize bildirin ve biz sizi anında yönlendirelim.İlginiz için teşekkür ederiz.
Old 12-11-2006, 01:31   #9
Av.Duygu Keleş

Değerli meslektaşlarım,
Minik bir ricamız var sizlerden.Eğer yolladığınız kitapların üzerine isimlerinizi,mesleklerinizi ve onların ulaşacağı minik kardeşlerimize hitaben notlar yazarsanız ve tarih atarsanız eminim onlar da bu durumdan çok hoşnut olurlar.Belki de bakarsınız bir gün karşılaşırsınız
Kitapları ve gönderebileceğiniz ADRES:
HASAN GÖÇER
ATATÜRK BULVARI ŞAİR BAKİ SOKAK NO:14/C 27090 ŞAHİNBEY GAZİANTEP
Herşey için şimdiden minnettarız...
Old 15-11-2006, 13:28   #10
Av.Elvan Akkaya

tebrikler duygucum.
ben de en kısa zamanda katkıda bulunacağım.
güneydoğuda ve doğu anadoluda okumanın ne demek olduğunu bilenlerdenim ne de olsa.
herkesi bu masum ve ciddi kampanyaya katılmaya davet ediyorum ben de...
Old 18-11-2006, 19:34   #11
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Elinizde mevcut ansiklopedilerden tutun da,çocuklarınızın ,kardeşlerinizin kıyıda köşede kalmış çocukluklarına dair kitapları,eğitici araç gereçler,zeka oyunları ve hatta "artık hızlı çalışmıyor ne yapsam bunu,satsan para etmez" dediğinizi bilgisayarlarınız bu çocuklarımıza fayda sağlayacaktır.

Bu cümleden örneğin kızıma ait Lise-1 kitaplarını(Edebi eser gönderme hakkı saklı kalmak üzere) gönderebileceğim. Doğru mu anlıyorum? Doğruysa yapmam gereken şey kargoya vermekten ibaret midir?

Güzel girişim için Sayın delmar'ı tebrik ediyorum. THS'den çok katılım olacağını düşünüyorum.

Saygılarımla
Old 18-11-2006, 22:55   #12
Av.Duygu Keleş

SAyın Av.Suat Ergin,gönderebileceğiniz hertürlü materyal ve kitap işimize yarayacaktır.BAhse konu kitapları belirttiğimiz adrese gönderirseniz sevinirim.
Duyarlılığınız ve katkılarınız için teşekkür ederiz.
SAygılarımızla...
Old 23-11-2006, 01:11   #13
ömer adaleti

ilk kargodan 15 adet kitap geldi,www.gokcengocer.com sayfası gökçen'in kütüphanesi kategorisinde kitap isim ve yazarları eklendi,dostumuz av.Selim Balku 'ya teşekkür ederim.İzmir e selamlar.
Old 25-11-2006, 00:20   #14
Av. Başak SANCAR

Hem tebrik, hem de teşekkür ediyorum, çünkü dünyanın en anlamlı kütüphanelerinden biri olan Gökçen'in Kütüphanesine katkıda bulunmak bana çok büyük mutluluk verecek.

Gökçen'in kütüphanesine mutlaka katkıda bulunacağım, hem kendim, hem de kızlarım adına.
Old 29-11-2006, 00:55   #15
ömer adaleti

Duygu bugün realhaber de bize destek vermek amacıyla Gökçen'i ve kütüphanesini yazdı.okumak isteyenler için adres http://www.realhaber.com/author_arti...4d9469e62c39c6
Old 07-12-2006, 01:45   #16
ömer adaleti

Varsayılan GÖkÇen'İn İsmİ Okulunda YaŞatilacak - İha

Gaziantep: Küçük Gökçen'in İsmi, Okulunda YaşayacakResmi büyütmek için tıklayın Gaziantep'te, Yaklaşık 5 Ay Önce Marketten Dondurma Almak İsterken Elektrik Akımına Kapılarak Hayatını Kaybeden 9 Yaşındaki Gökçen Göçer'in İsmi, Okulundaki Kütüphaneye Verildi.

Gaziantep'te, yaklaşık 5 ay önce marketten dondurma almak isterken elektrik akımına kapılarak hayatını kaybeden 9 yaşındaki Gökçen Göçer'in ismi, okulundaki kütüphaneye verildi.

Elektrik akımına kapılarak hayatını kaybeden Mehmet Emin-Zekiye Üstünel İlköğretim Okulu 3. sınıf öğrencisi Gökçen Göçer'in ismi, babası ve öğretmenlerinin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gaziantep Valiliği'ne yaptığı başvuru sonucu okulun yeni yapılan kütüphanesine verildi. Kızının isminin kütüphaneye verilmesinin ardından kitap bağışı kampanyası başlatan baba Hasan Fuat Göçer, "Gökçenim geri gelmeyecek ama bu kütüphane veya kütüphaneler binlerce Gökçen yetiştirecek ve buralardan yetişecek çocuklar, ülkeye daha faydalı ve daha duyarlı olacaktır" dedi.

Acılı baba, kızı Gökçen'in bir duyarsızlık sonucu hayatını kaybettiğini belirterek, duyarlı insanlardan bu kampanyaya destek vermelerini istedi. Baba Göçer sözlerini şöyle sürdürdü:

"Çocuklarımızın daha iyi eğitim alabilmesi için bilgisayarlı bir kütüphane olması gerektiğini düşündük. Böylelikle çocuklarımız verilen ödevlerini burada yaparak internet kafelerden kurtulmuş olacak. Aynı zamanda kitap kampanyası başlattık. İnternette Gökçen adına açtığımız siteden yardımsever insanlar katılarak bu kampanyaya kitap bağışı yaparak destek veriyor. Ülkemizin geleceği bu çocuklarımıza emanet. Cahil bir toplum olmaktan kurtulup duyarlı insanlar yetiştirmek için eğitimin ve kütüphanelerin büyük önemi var. Benim kızımın başına gelen, duyarsızlıktan kaynaklanmıştır. Bunun için bütün duyarlı yardımsever insanlardan destek bekliyoruz."

Baba Göçer, kampanyaya destek vermek isteyenlerin, kızı adına kurduğu www.gokcengocer.com internet adresinden bilgi sahibi olabileceğini kaydetti.

Gökçen'in sınıf öğretmeni Serap Kaleoğlu ise, Gökçen'in adının kütüphaneye verilmesinin gurur verici olduğunu ifade ederek, "Bir ilki gerçekleştirdik. Gurur verici bir olay. Keşke Gökçen de aramızda olsaydı. Gökçen çok sessiz, temiz, pırıl pırıl bir çocuktu. Herkes tarafından sevilen bir öğrenciydi. Duygusal ve hassas biriydi" dedi.

Gökçen'in sınıf arkadaşları Niran Karakuzulu ve Çağatay Öner de, arkadaşlarının adının yaşatılmasından dolayı mutlu olduklarını ifade etti. (İhlas Haber Ajansı)

02.12.2006 10:21
Old 07-12-2006, 11:02   #17
Av.Duygu Keleş

Sevgili ömer adaleti;
Gökçen in kütüphanesi için İstanbul toplantısına katılan üyelerimiz birer kitap hediye edeceklerdir.
Bende elimdeki kitapları o toplantı vasıtası ile size ve minik kardeşlerimize ulaştıracağım.
Aynı zamanda işlerim yoğun olduğundan bu aralar kitap kampanyası ile fazla ilgilenemesem de bu konuyu unuttuğumu düşünmeyin.Aklımda
Sevgilerimle....
Old 11-12-2006, 13:55   #18
ZERYA

Varsayılan Kampanyanın yaygınlaştırılması dileğiyle

Başlattığınız kampanya takdire değer.Ben de Gaziantepte oturmam vesilesiyle bu üzücü haberi duymuştum.Minik Gökçenin adının yaşatılması çabası çok güzel.Umarım bu kampanya sadece Üstünel ilköğretim okuluyla sınırlı kalmaz.Çok fakir bölgelerdeki okullar da bu kampanyayla desteklenebilir.İnanın değil kitap almak karnını doyurmakta bile zorlanan çocuklar var ilköğretim okullarında.Ailelerine katkıda bulunmak için ağır işlerde çalışan sonra da uykulu ve yorgun bedeniyle okula okumaya gelen çocuklar var ülkemizde.Ayakkabı fabrikasında çalışıp terlikle okula gelen çocuklar...Fırınlarda ,pastanelerin imalathanelerinde geceden çalışmaya başlayan minik bedenler ...Üniversite sınavında yüksek puanlar alıp parasızlıktan tercih bile yapamayan gençler.''Karanlığa küfretmektense bir ışık da sen yak'' diye bir söz geldi aklıma.Muhakkak ki bizlerin de yapabileceği birşeyler vardır.Karanlığı aydınlatamayız ama belki bir çocuğu aydınlığa kavuşturabiliriz.Madem ki ülkemizin en önemli sorunlarından biri eğitimsizlik...
Old 12-12-2006, 16:26   #19
Av.Suat Ergin

Sayın Av.Duygu Keleş ve Ömer Adaleti,

Değerli üyelerimiz Asiyeöngü ve mine.minee tarafından bugün büroma bırakılan 31 adet kitap, Yurtiçi Kargo'ya teslim edilmiştir.(Sayın Av.Duygu Işık Poyraz, Sayın Admin ve bana ait kitaplar evde olduğu için en yakın zamanda gönderilecektir.)

Saygılarımla
Old 12-12-2006, 17:14   #20
Av.Duygu Işık Behrem

Değerli üyeler,
Biliyorsunuz "Gökçen'in Kütüphanesi" kampanyasına ilişkin duyurunun yapıldığı günden bu yana uzun sayılabilecek bir zaman geçti. Ancak kitap yardımı konusunda ciddi eksiklik bulunmaktadır.
Ömer adaleti ile yaptığımız bir görüşmeden sonra kişisel kararım neticesinde bu mesajı yazma gereği duyuyorum, kendisinin de yazacaklarım hakkında bilgisi vardır.
Gökçen'in kütüphanesi için nakdi yardım değil de sadece kitap yardımı istenilmesinin özel bir nedeni var idi. Tamamen maneviyatla ilgili!
Ömer adaleti bu kütüphaneyi kendi alacağı kitaplarla da donatabilirdi.
Oysa ki akıllardan geçen bambaşka bir şeydi,sizin ellerinizin, sizin gözlerinizin, sizin aklınızın değdiği kitaplara Gaziantep'deki miniklerimizin de elinin,gözünün,aklının değmesi! Onlara kitap okuma sevgisini aşılama isteği. Kitapların içine yazacağımız küçücük notların bu nedenle önemi bulunmaktaydı.
İstanbul'dan, Adana'dan, Van'dan, İzmir'den yani Türkiye'nin dört bir yanından yapacakları yolculuklar sonucu bu kitaplar, miniklerimizin ellerine ulaşacak! Kardeşlerimiz önemsendiklerini fark edecek ve gönderilenleri merak edeceklerdir. Bence bu, gerçekten özel bir şey ve oldukça anlamlı bir amaca hizmet ediyor!
Siz de bu kampanya için bir kitap aldığınızda ya da evinizden bir kitap seçtiğinizde ne kadar mutlu olduğunuzu yaşayarak görebilirsiniz!
Lütfen bu kampanya da göz açıp kapayıncaya kadar unutulan ve sözde kalan kampanyalardan biri olmasın. Dilerseniz,3 ay 5 ay sonra bile bu kütüphaneye kitap yardımında bulunabilirsiniz.Yeter ki gücünüz oranında siz de bir şeyler katın.
Hukukçuların ve hukukla ilgili kişilerin mutlak suretle okumayı sevdiklerini düşünüyorum!
Bir kitap da sizin ellerinizden çıkıp Gaziantep'deki bir kitap kurdunun eline geçsin. Hem siz mutlu olun hem de kardeşlerimiz
Saygılarımla.
Old 11-02-2007, 02:24   #21
ömer adaleti

Kitap gönderen ve toplayan ama göndermeğe fırsat bulamayan arkadaşların hepsine çok teşekkür ederim, Minik öğrenciler,Gökçen'in kütüphanesin den 2.sömestir faydalanmağa başlıyorlar.Bu vesile ile Sayın Av.Selim Balku'ya,Av.Mete Helvacıoğlu'na,Mine ve Asiye Öngü kardeşlere ,Av. Duygu Işık Poyraz'a ve Pınar Yılmaz'a (Kırıkkale Üniversitesinden)gönderdikleri kitaplar için teşekkür ederim ve mesaj yazarak bizi destekleyen diğer arkadaşlarada ayrıca teşekkür ederim.
Saygılarımla
Ömer Adaleti - Ya olduğun gibi görün,ya da göründüğün gibi ol !
Old 07-03-2007, 10:56   #22
Av.Duygu Keleş

Merhabalar,
Gökçenin Kütüphanesi Mart ayı sonunda öğrencilerin hizmetine açılıyor.Göndermeye fırsat bulamadığımız elimizde kalan kitapları bu süre zarfında gönderebilirsek minikler çok mutlu olacaklardır.

NOT:Ben hala gönderemedimKendimden bildiğim için son bir hatırlatma yapmak istedim.

Sevgi ve Saygılar...
Old 30-03-2007, 08:46   #23
Av.Duygu Keleş

Değerli dostlarımız,
Dün, 27 MART 2007 tarihinde Gökçen'in kütüphanesi,duygulu ve coşkulu bir törenle açıldı. Kendi küçük,işlevi büyük olan bu kütüphanemizin kurulmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim.
Kütüphanenin açılışı tüm yerel basında ,posta gazetesi 5 sayfada , star gazetesi, zaman gazetesi, Ulus gazetesi 6.sayfada (Ankara)
yayımlandı.bazı gazete linkleri aşagıdadır.
http://www.olaymedya.com/HaberDetay....atId=1&Hid=563

http://www.gaziantep27.net/?id=7899&habertip=6

http://www.gaziantephakimiyet.com/ne...il.php?id=1021

http://www.kanal5.com.tr/index.asp?gorev=detay&id=640

http://www.haberler.com/gokcen-in-ad...iliyor-haberi/

Kütüphane açılışı ile ilgili görüntüleri, www.gokcengocer.com sayfamızda "Gökçen'in kütüphanesi "kategorisinde izleyeceksiniz. Fotoğraflar elimize ulaştıkça eklemeğe devam edeceğiz hepinize çok teşekkür ederim.

Gökçen Göçer ve ailesi adına
Babası
Hasan Fuat Göçer
Old 30-03-2007, 09:19   #24
ISIL YILMAZ

Allahım, bende hala kitaplar var. Bugün gönderiyorum. Hemen, şimdi!
Old 30-03-2007, 10:36   #25
Av.Duygu Keleş

Üzülmeyin Işıl Hanım benim kitaplarda hala bende.Bir insan bu kadar mı beceriksiz olur.Aylardır bir türlü becerip yollayamadım.Hasan Abi bana kızıyor biliyorum.Ah bir sabah da apar topar fırlamasam evden kesin hatırlayacağım ya
Old 30-03-2007, 16:38   #26
av.sally

Ben bu güzel açılışa katılmış biri olarak duygu yoğunluğunda boğuldum o gün o saatlerde...Hepinizin yerine kendimi koydum hepiniz adına ordaydım o gün.Minikler tüm güzelliklerini sergilediler tüm masumluklarıyla.Hepsinde Gökçen'i gördüm o gün ben.Koşuşturdular ordan oraya marifetleri de ortadaydı.Güzeldi ve demek istedim bir cümle vardı Hasan Bey:Bazen büyük acılar çok güzel işlere vesile olabiliyor.Tıpkı bugün burda olduğu gibi...Üzülmeyin siz hüznü güzelliğe çevirebilen ender insanlardansınız çünkü)))

Saygı ve derin minnetlerimle...
Old 16-05-2015, 12:51   #27
Veysel Danış

Kitaplar, kütüphane, kitap bağışı, ... ne güzel kavramlar...
İmkanı olanların, imkanı olmayanlara en güzel destek şekli kitap bağışı bence.
ZEST'in kitap bağışı çalışmalarına destek vermek isteyen üstadlar veya kitapları sevip kitap alamayan kişiler incelesin; destek versin veya istifade etsin diye. Link
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,08178496 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.