Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Boşanıyorum/6 Aylık Çocuğun Velayeti/Kişisel İlişki Süresi

Konuyu Kilitleyin
Old 23-05-2013, 15:47   #1
Konuk

 
Varsayılan Boşanıyorum/6 Aylık Çocuğun Velayeti/Kişisel İlişki Süresi

Merhaba,ben 11 aylık evliyim evlenmeden 3 ay önce kızıma hamile kalmıştım bu süre içersinde babası evlenmemek için çok diretti ve bebeği aldırmamı söyledi fakat ben aldırmadım ve şuan ki eşime evlenmemiz için günlerce yalvardım araya birkaç kişiyi soktum ikna etmesi için ve evlendik,fakat evliliğimizin ilk gününden beri eşim bana karşı çok ilgisiz ve kaba hatta şiddette uyguladı birkaç defa.Artık boşanmaya karar verdik ben ayrı şehire taşınacağım çocuğum şuan 6 aylık ,boşanma dilekçesi yazarken neye dikkat etmeliyim kızımın velayeti bana verilecektir diye düşünüyorum fakat babası kızımı en fazla ne kadar görebilir,ve ben bu süreyi kısaltabilmek için bir şey yapabilirmiyim,çünkü baba olarak kızıma faydası olacağını hiç düşünmüyorum ve davranışlarının kızımı olumsuz etkileyeceğine inanıyorum.Teşekkür ederim
Old 23-05-2013, 17:13   #2
nil_85

 
Varsayılan

Sayın konuk;
Boşanma kararını eşinizle birlikte aldığınızı belirtmişsiniz. Boşanma kararıyla birlikte nafaka, tazminat, velayet gibi hususlarda da eşinizle anlaşma olanağınız varsa, yasanın anlaşmalı boşanma için aradığı 1 yıllık süreyi tamamlayıp davanızı anlaşmalı boşanma olarak açıp tek celsede boşanmanız mümkündür. Kaldı ki anlaşmalı boşanma için yapacağınız protokolde çocuğunuzla eşiniz arasındaki kişisel ilişkiyi hakimin onaylayacağı şekilde aranızda düzenleyebilirsiniz.
Aksi halde çekişmeli boşanma davası açarak eşinizle yaşadığınız sorunları belirtip bunları ispat etmelisiniz.
Bir avukat yardımı almanızda fayda var. Maddi durumunuz uygun değilse bulunduğunuz ilin barosundan adli yardım talebinde bulunabilirsiniz.
İyi günler diliyorum...
Old 26-05-2013, 12:53   #3
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

 
Varsayılan

Sn.Katılımcı

6 aylık çocuğun velayetinin anneye verilmesi beklenir.Çocuk ile baba arasındaki kişisel ilişki de çocuğun 6 aylık oluşu dikkate alınarak muhtemelen yatılı olmayacak şekilde düzenlenecektir.

Çocuğun küçük oluşu dikkate alınarak kademeli biçimde kişisel ilişki kurulacağı düşüncesindeyim.

Bir avukattan hukuki destek almanızı,mali durumunuz elverişli değilse baro adli yardım servisine başvurmanızı öneriyoruz.
Konuyu Kilitleyin


Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)
 
Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

 
Forum Listesi

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıt Son Mesaj
çekişmeli boşanıyorum oğlum altınlarım nafaka ve ev eşyalarım Yağren_naz Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) 3 29-08-2012 13:03
7 aylık oğlum var boşanıyorum Konuk Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) 1 10-11-2011 17:06
Çok yeni evliyim ama boşanıyorum Konuk 129 Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) 2 09-05-2011 15:53


THS Sunucusu bu sayfayı 0,03622103 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.