Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

velayet davasının reddi

Konuyu Kilitleyin
Old 15-02-2013, 15:54   #1
konuk

 
Varsayılan velayet davasının reddi

Merhaba öncelikle böyle bir sayfa açıp bizleri bilgilendirdiğiniz için TEŞEKKÜR EDERİM.Ben 7 yıllık bi evlilik yaşadım.Çok sorunlar yaşadık sonunda boşandım ama eski eşim boşanmanın karşılığında 3 yaşındaki kızımı istedi.Ne zaman istersem görecegimi,bende istediğim kadar kalabileceğini söyledi.Kısacası beni kandırdı ve bunun yanı sıra vermicem dediğim için suratına kezzap dökeciğini söyledi ve korkmuştum açıkcası.Bu da verme sebeplerimden biriydi.Ben 2 yıl sonra ikinci evliliğimi yaptım ve hiç bir şekilde çocugumu bana göstermediler. Evlenmeden öncede göstermiyorlardı, yasal hakkım olmasına ragmen canları istediklerinde gösteriyorlardı evlendikten sonra 3.4 defa gittim yanına ve sadece 1 kez gördüm ve hamileydim 7 aylık seyahat yasagım olmasına ragmen gittim göremeden geri geldim.Ben velayet davası açtım eski eşim sahte kimlikten ceza evine girmişti aftan şartlı tahliye ile çıktı.Bu davada eski eşim benim kızımı hiç arayıp sormadığımı gelip görmediğimi vb. şeyler söylemiş bilir kişilere,bende ben evlenmeden önce bana göstermediklerini tlflara cevap vermediklerini evlendikten sonrada hiç göremediğimi ve kızıma beni kötülediklerini babasının esrar kullanıp sattıgını 7 yıl boyunca çalışmadıgını hiçbir sosyal güvencesiniin olmadıgını benim ailemin bana ve kızıma bakip ihtiyaclarımızı karşıladıgını hatta babaannesinin evlilik dışı dini nikahlı ilişkileri oldugunu söyledim 7 senede 5 birliktelik yaşadı benim şahit oldugum.Bunlara ragmen ilk rapor onların leyine oldu.ben başka bir şehirde ikamet ediyorum bulunduğum yerdende bilir kişiler talebinde bulunduk hakimeden, talebim kabul edildi.Geldiler ev durmum ortam iş gelir gider eşim ve benle konuşmalar yapıldı. burdan çıkan rapor benim leyime oldu. bende eski eşim iyi bir anne ve ilgisiz bir anne oldugumu öne sürdüğü için.Bunu ıspatlayacak fotograflar ve cd sundum mahkemeye.Bu arada cd lerde kızımı korkutup deden mezardan gelecek seni götürecek (anneannesi nin evi için) balkon demirlerini hırsızlar kesip seni kaçırırlar senin memelerini keserler gitme oraya kalma sakın vb. şeylerle kızım korkutulmuştu ve agza alınmıcak çok pis küfürler ettiğine dair ve beni istediğine dair baba ve babaannesinin anneni istersen bizi hapse atacaklarını bu yuzden kızım korkudan babsını istediğine dair çekilmiş sunum var.tekrar ordaki bilir kişiler dosyaya sunulan delillere ragmen raporu onların leyine çıkardı. ve 14 şubat dün yani mahkeme davının reddini vermiş. bu duruma açıkcası avkt. da şaşırdı raporlar olsun verilen sonuç olsun şimdi biz bu kararı temize göndrecegiz.Bu kadar kanıt ve çocugun yetişme tarzı iyi bir ortamda yetişmediğine psikolojisinin bozulduguna dair delilleri dosyada görüp incelemeye alan yargıtay temizden bizim için nasıl bir sonuç verir acaba sizde bir hukuk av. olarak ne düşünüyorsunuz budurumda bilgi ve düşüncenizi paylaşırsanız sevinirim.şimdiden tşk ederim. Not: Uzun oldu kusura bakmayın nolur bir anne olarak benim için çok önemli bu cevap..
Old 15-02-2013, 20:53   #2
av.sercan35

 
Varsayılan

Sayın konuk öncelikle yargıtayın bu durumda ne karar vereceğini önceden tahmin etmek mümkün olmasa da deliller önemli rol oynar.Ayrıca eski eşinizin çocuğunuzu korkutmasından dolayı yargılama aşamasında , hatta sonrasında da çocuk psikoloğundan da destek almanızı öneririm.Zaten avukatınız aracılığıyla davayı takip ediyorsunuz yargıtay sonrası avukatınız sizi bilgilendirecektir.
Konuyu Kilitleyin


Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)
 
Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

 
Forum Listesi

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıt Son Mesaj
mal rejimi tasfiye davasının reddi Konuk Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) 1 23-04-2012 09:51
istihkak davasının menfaat yokluğundan reddi AV Sezin Meslektaşların Soruları 6 29-03-2012 15:18
itirazın iptali davasının usulden reddi av.sibell Meslektaşların Soruları 5 20-07-2010 08:30
Boşanmanın Reddi,nesebin Reddi,Velayet KONUK Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) 1 02-08-2007 19:30
şufa davasının husumetten reddi Av.Zeynep Papila Meslektaşların Soruları 1 14-05-2007 14:55


THS Sunucusu bu sayfayı 0,02889395 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.