Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Mal Paylaşımı Davası

Konuyu Kilitleyin
Old 10-04-2012, 10:00   #1
Konuk Elif

Varsayılan Mal Paylaşımı Davası

Boşanma Davam çok şükürki bitti. Benim ve boşandığım eşimin üzerine kayıtlı olan yaklaşık 300.000.TL. civarında menkul ve gayrimenkulümüz var. Eşimin avukatı var. ben davamı kendim tatkip ediyorum.

Çekişmeli Boşanma Davası Olduğundan Mal Paylaşımı İçinde Dava Açılması Gerekiyormuş. Sormak İstediğim Sorum Şu.

Mal Paylaşımı Davalarında Avukatların Yasal Olarak Aldığı Ücret Nasıl Belirleniyor. Mal Paylaşım Davasında Avukat Tutmamın bana faydası olurmu?.

Yardımlarınız İçin Teşekkürler.
Old 10-04-2012, 11:35   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı,

Boşanma davasını yalnız takip ettiğinizi belirtmişsiniz. Umarım bir eksik veya ihmaliniz olmamıştır. Ancak bunu bilebilmeniz de mümkün değildir.

Yapmanız gerken boşanma dosyanızın kapsamı ile birlikte bir avukata giderek doğrudan yazılı ve sözlü hukuki yardım almaktır. Dava doğru biçimde açılmalı ve titizlikle takip edilmelidir. Bilirkişi raporları tetkik edilmelidir.

Mal rejiminin tasfiyesi ve buna bağlı alacakların iddia ve ispatları kesinlikle profesyonellik gerektirmektedir.

Saygılar.
Old 10-04-2012, 16:13   #3
Konuk

Öncelikle Öneriniz İçin Teşekkür Ediyorum, Mal Paylaşımı Davalarında Avukatların Aldığı Ücret Görülecek Olan Davanın Miktarıyla mı Bağlantılı veya bu davalar için belirlenen resmi bir ücret tarifesi varmı?
Old 10-04-2012, 20:58   #4
Av.Ufuk Bozoğlu

Alıntı:
Yazan Konuk
Öncelikle Öneriniz İçin Teşekkür Ediyorum, Mal Paylaşımı Davalarında Avukatların Aldığı Ücret Görülecek Olan Davanın Miktarıyla mı Bağlantılı veya bu davalar için belirlenen resmi bir ücret tarifesi varmı?

Avukatlık ücreti avukatın size sağlayacağı menfaat dolayısıyla dava değeri ile bağlantılıdır.

Davanın kazanılması halinde ayrıca avukatlık asgari ücret tarifesine göre de mahkeme vekalet ücretine hükmedilir ve bu ücret de avukata aittir.

Hukuki yardımını talep edeceğiniz avukatla anlaşmanız dahilinde yazılı ücret sözleşmesi yapabilirsiniz.

Saygılar.
Old 12-04-2012, 14:29   #5
Konuk

Anladığım Kadarı ile Mal Paylaşımı Davalarında Yasal olarak belirlenmiş bir ücret yok. Anlaşacağım Avukatın Bana Sağlayacağı zanımla İlgili Sanırım.
Old 12-04-2012, 20:52   #6
Av.Ufuk Bozoğlu

Alıntı:
Yazan Konuk
Anladığım Kadarı ile Mal Paylaşımı Davalarında Yasal olarak belirlenmiş bir ücret yok. Anlaşacağım Avukatın Bana Sağlayacağı zanımla İlgili Sanırım.

Dava yolu ile kazanacağınız meblağın yüzde 25'ini aşmamak üzere avukatlık ücreti talep edilebilir. %25 avukatlık ücretinin tavanıdır.

Karşılıklı anlaşılarak belirlenen oran üzeriden avukatlık ücret sözleşmesi yapılır.

Kahdem'e gösterdiğiniz ilgi için teşekkürler, adaletli günler...

Saygılar.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi