Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Nafaka davası dilekçe örneği

Konuyu Kilitleyin
Old 22-08-2011, 09:35   #1
Konuk

 
Varsayılan Nafaka davası dilekçe örneği

Merhaba. Eşim ile ayrı yaşıyoruz. Kendisine nafaka davası açmak istiyorum. Avukat tutmak için yeterli maddi gücüm de yok . Devlet memuru olduğum için ücretsiz avukat ta taleb edemiyorum. Eşimden ağır ekonomik şiddetler gördüğüm için maaşımda haciz işlemi de bulunmakta. Ancak eşim çocuğumuz için hiç bir şekilde maddi yardımda da bulunmamaktadır. Nafaka davası içerisinde eşimin malvarlığı ve emekli ikramiyesine de ihtiyati tedbir koydurmak istiyorum. Çünkü eşim nafaka davası açma ihtimalim olduğu için devamlı kredi çekmektedir. Ve hayatında başka bir bayan olduğndan da gelirini bugüne değin bu bayan için harcamıştır. Emekliliğini de haketmiş olduğundan buradan elde edeceği gelirini de bu bayan üzerine yapacağından korkuyorum.
Nafaka davası açmam için bana yardımcı olurmusunuz ? Bir dilekçe örneği yazarmısınız ? İnanın çok çok zor durumdayım.
Old 22-08-2011, 11:55   #2
üye31284

 
Varsayılan

Sayın Katılımcı;

Eşinize karşı; sadece nafaka için değil, katkı sağlaması ve kısıtlanması vs. için ayrıca dava açma hakkınız da bulunmaktadır. Ayrıca birlikte yaşadığı kadına dahi tazminat davası açabilirsiniz.

Nafaka davası dilekçesi talebiniz açısından şunu belitmek isterim. Dilekçe yazmak oldukça yüksek bir birikim gerektirmekte ve ciddi bir hukuki hizmet olmakla birlikte, devamında bu dilekçeyi tamamlayan takip süreci de oldukça önemlidir. Bunun da bir avukat aracılığıyla doğrudan yapılması sizin için önemlidir.

Siz, devlet memuru olduğunuz için, fakirlik kağıdı alamama sebebine binaen, ücretsiz avukat atanmayacağını söylüyorsunuz ancak barolar bu konuda, -gerekli şartlara uymanız halinde - toleranslı davranmaktadırlar. Dolayısıyla bağlı bulunduğunuz ilin barosunun adli yardım birimi yetkilileriyle görüşerek, ödeme gücünüz olmadığını - anlattığınız sebeplerin belgeleriyle birlikte - izah ederseniz, yine de tarafınıza avukat ataması yapılması söz konusu olabilecektir.
Konuyu Kilitleyin


Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)
 
Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

 
Forum Listesi

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıt Son Mesaj
Limited Şirketlerde Ortaklıktan Çıkma Davası: Dilekçe Örneği Av. Yavuz Şahin Meslektaşların Soruları 15 29-11-2012 15:56
Tam Yargı Davası öncesinde idareye yazılacak dilekçe örneği av.murat kalkan Meslektaşların Soruları 2 01-08-2010 17:02
Dilekçe Örneği avukatde Meslektaşların Soruları 2 10-06-2008 08:55
Dilekçe Örneği Tolga Çakır Hukuk Soruları Arşivi 7 30-04-2006 23:17


THS Sunucusu bu sayfayı 0,07100892 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.