Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Başkasının Adına Kayıtlı Telefon Hattı Ve Aldatma

Konuyu Kilitleyin
Old 06-07-2011, 18:19   #1
Konuk

 
Varsayılan Başkasının Adına Kayıtlı Telefon Hattı Ve Aldatma

6 yıllık evliyim.Geçenlerde eşimin telefon konuşmalarını duydum.Bir bayanla görüşüyor.Ve başka bir hat üzerinden bu görüşmeleri yapıyor.Dava açmam durumunda hat başkasının üzerine ise yinede beni aldattığını kanıtlayabilirmiyim?Büyük ihtimal hattı kendi adına almadı bir başkasının üzerine kayıtlı hat bu durumda ilişkilerini kanıtlama durumum varmı?Elimde başka hiç bir delil yok.
Old 07-07-2011, 08:40   #2
kezzy

 
Varsayılan

Eşlerden birinin karşı cinsten başka birisi ile olağan dışında telefon görüşmesi yapması güven sarsıcı durumdur. Başka biriyle olağanın üstünde telefon görüşmeleri yapmak suretiyle güven sarsıcı davranışta bulunmak boşanma nedenidir. Bu tür davranışta bulunan taraf kusurlu kabul edilecektir ancak eşinizin boşanmaya neden olan olaylarda KUSURLU olduğunu kanıtlamanız gerekecektir. O telefon hattını eşinizin kullandığı ve dolayısıyla başka bir bayan ile görüştüğü kanıtlanabilir .Ayrıca anne babanız dahil en yakın akrabalarınızın ve arkadaşlarınızın ve komşularınızın tanıklığından (tanık ifadeleri), iddialarınızın doğruluğunu kanıtlayacak nitelikteki diğer yaşanmış olaylar, vs ile yararlanmak sureti ile iddialarınızı ispatlama yoluna gidebilirsiniz.

Davanın içinde nafaka ve maddi ve manevi tazminat talep etme hakkınız vardır.

Hak kaybına uğramamak için, her aşamada bir avukattan doğrudan hukuki destek almanız gerektiğini unutmayınız.
Old 07-07-2011, 08:47   #3
Konuk

 
Varsayılan

tanıklar yardımıyla mı kanıtlayabilirim o telefon hattını kullandığını?Yoksa bunu kanıtlamanın başka bir yolu varmı_
Old 07-07-2011, 08:54   #4
Konuk

 
Varsayılan

Benim anlamadığım nokta o hattı eşimin kullandığını nasıl ispat edebilirim.Bunu sadece akrabalar veya tanıklar aracılığı ile mi kanıtlayabilirim.Yoksa yasal olrak bunu kanıtlama imkanım varmı?
Old 07-07-2011, 10:22   #5
kezzy

 
Varsayılan

Sayın katılımcı;

Eşinizin kullandığı Telefon Makinasının IMEI numarası ile tüm GSM operatörlerinden telefon trafiği bilgilerini talep edilebilirsiniz. Telefon trafiği bilgileri sonucunda hangi tarih ve saatte hangi numara ne kadar süre ile aranmış, hangi tarih ve saatte hangi numaraya ne boyutta sms gönderilmiş öğrenilebilir. Şayet bu trafik bilgileri içerisinde çok sık aranmış ve mesaj gönderilmiş, dikkat çekecek derecede bir telefon numarası varsa o numaranın kime ait olduğunu da ayrıca talep edilebilir.


Daha fazla ayrıntı,olasılık ve hak kaybına uğramamanız için bir avukattan DOĞRUDAN destek almanız gerektiğinizi ısrarla öneririm.

Maddi durumunuz avukatlık ücreti ödemeye elverişli değil ise, bulunduğunuz yer İl Baro'su müracaatınız halinde tarafınıza ücretsiz avukatlık hizmeti sağlayabilecektir.
Konuyu Kilitleyin


Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)
 
Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

 
Forum Listesi

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıt Son Mesaj
Sahte kimlikle telefon hattı çıkarmak Av.Osman Meslektaşların Soruları 10 07-03-2017 07:34
Sabit telefon hattı aboneliği olmadan da ADSL kullanılabilir. avegunduz Hukuk Haberleri 11 12-12-2010 09:10
Telefon Hattı almadan ADSL kullanmak Av.Baran Karadağ Tüketicinin Korunması Hukuku Çalışma Grubu 2 03-11-2008 17:48
enerji nakil hattı dsahutoglu Meslektaşların Soruları 3 16-09-2008 21:31
minibüs hattı kiralanır mı? daydın Meslektaşların Soruları 2 03-11-2007 18:22


THS Sunucusu bu sayfayı 0,03407788 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.