Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

VatandaŞ Sayilmayan Çocuklar

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 03-05-2011, 12:16   #1
Güldal

Varsayılan VatandaŞ Sayilmayan Çocuklar

Geçenlerde başıma gelen ilginç bir olayı paylaşmak istedim;
Bir kadın boşanmak amacıyla büroma geldi.Önce sıradan gibi görünen olay kurcaladıkça işin içinden çıkılmaz bir hal aldı.
Kadın bir erkeği seviyor ve evleniyorlar.Adam evli fakat sahte nufus cüzdanı ile kadını ve ailesini bekar gibi kandırıyor.Evlendirme dairesinde ise kendisi ile değil arkadaşı ile nikah yaptırıyor.Kadın sadece imza attım başka bir şey olmadı.Bana bir şey sorulmadı diyor.Sonrasında adamın aslında evli olduğunu ve kendisini kandırdığını anlıyor zamanla fakat kendisine göre iş işten geçmiş kendi hamile ailesi duysa adamı da kendisini de öldürecek.Susuyor mecburen...
Hemen boşanma davası açıyor tabi ne de olsa görünürde kocasının eşi ile evli.Butlan istemeyi düşünecek durumda değil zaten ayrıca eşinin arkadaşı eşi alyhine tanıklık da yapmaz hem ne de olsa çocuklarının babası. tehlikeye atmak istemiyor kocasını..
ilk başta anlaşmalı boşanmak amacıyla başvuruyor fakat evli göründüğü kişi hükümlü ve firar.Bu nedenle red oluyo bu dava haliyle
İkinci kez normal boşanma davası için başvuruyor.Derdini anlatamadığından hakim sen kendi kusuruna dayanamazsın diyerek bu başvuruyu da reddediyor
Bu süreçlerde kadının bir oğlu oluyor oğluna kimlik çıkaramıyor başka bir adamla evli göründüğü için.İiknci çocuğu da oluyor ve ölüyor ikincii çocuk.Vatandaş sayılmadığı için nufusu da yok gizli defnediliyor masum bir çocuk.Anne hakkında da ceza soruşturması başlıyor tabi.Nihayetinde kadın şimdi üçüncü çocuğa hamile ve onunda nufusu olmayacak bu sebeplerden ötürü.18 yaşına kadar her çocuk ücretsiz muayene edilmek zorunda ülkemizde fakat bu çocuklar vatandaş dahi sayılmıyor ki.
Öncesinde nasıl olur falan dedim ama düşününce anladım
Evet bu çocuklara kimlik çıkarmanın yolu yok.
Baba olsa başka bir kadınla evli iken eşi dışında bir kadından olan bebeği nufusa kendi adına kayettirebiliyor fakat anne evli iken başka bir adamdan olan çocuğunu kendi adına nufusa kaydettiremiyor.
Şimdi ara bul kadın erkek eşitliğini...
İşte böyle bir çelişki anlaşılması ve inanılması güç...

Old 14-05-2011, 01:26   #2
Av.Yasin GİRGİN

Alıntı:

Evlendirme dairesinde ise kendisi ile değil arkadaşı ile nikah yaptırıyor.Kadın sadece imza attım başka bir şey olmadı.Bana bir şey sorulmadı diyor.

Evlendirme dairesinde böyle bir şeyin olabilmesi için o memurların da işin içinde olması gerekmez mi? Bana, anlattığı hikaye pek akla yatkın gelmedi.
Old 23-05-2011, 14:58   #3
Güldal

Bu ihtimal de olmakla beraber burdaki sonuç önemli kanımca diyelim ki annenin de parmağı var bu işte ama olan çocuklara oluyor işte kimliksiz kalıyor çocuklar
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi