Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM), THS Hasta Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece hasta haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [HASDEM Portalı]

Kizim Ç.B. In Ölümü

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 14-01-2011, 20:06   #1
Konuk

Acil Kizim Ç.B. In Ölümü

K. Özel A. Hastanesİne İdrar Yolu Enfeksİyonu Sebebİ İle 4.5 YaŞindakİ Kizimi Muayeneye GÖtÜrdÜm.ayni GÜn İÇerİsİnde Doktor YatiŞ Yapti.kan İdrar Tahlİllerİ Yapildi Ama Ultrason Çekİlmedİ Yanİ 3 GÜn Sonra Çekİldİ.kizimda Olan BÜtÜn DeĞİŞİklİkler:kusma 2 Ltreye Yakin.İdrar ÇikiŞi Lasİx Ampul Defalarca Yapilmasina KarŞin Yok.ateŞ35c Ye DÜŞmesİ.kollarim Bacaklarim UyuŞuyor Demesİne RaĞmen HİÇ 1 MÜdahale Yapilmadi.kizim YatiŞ 20.11.2009 Tarİhİnde Yapildi Ve Doktor Yavrumun ÖlÜceĞİnİ Anlayinca Ankara H. Hastanesİne Sevk Edİyorum Dedİ Kizim Koma Halİndeyken 2.5 Saatİ GeÇİk 1 SÜre Ambulans Bekledİk Bu Arada HİÇ 1 MÜdahale Yapilmadi.baŞka Hastanenİn Ambulansi İle H.ye Yola Çiktik.bu Ambulans Bekleme Sirasinda K. Özel A.Dİyalİz Merkezİnden 1 Ekİp ÇaĞrilabİlİr Kanaatİndeyİm.ÇÜnkÜ Bende 1 SaĞlikÇiyim.ama HİÇ 1 MÜdahale Yapilmadi.h.ye VardiĞimizda Yavrum ÖlmÜŞtÜ.orda Tekrar Hayata DÖndÜrdÜk Ama Ne Kadar YaŞar Beklİyorum.saygilarimla.hayirli İŞler. Bucakbİlemeyİz Dedİler YoĞun Bakima Aldilar.sabah Yanİ 24.11.2009 Tarİhİnde Saat 07:15 Te ÖldÜ Haberİ Verİldİ.sİzce Taksİrlİ ÖlÜm Sebebİ DeĞİlmİ Bu.cevabinizi Beklİyorum.saygilarimla.hayirli İŞler. N.B.
Old 15-01-2011, 11:38   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Öncelikle başsağlığı diliyorum.

Yaşanan süreçte ilgililerin hatalı veya gecikmeli tedavi yapması veya hiç tedavi uygulamamaları ile çocuğunun yaşam kaybı arasında bir ilişki olduğunun belirlenmesi halinde ilgililerin sorumluluğu ortaya çıkacaktır.

Sağlık çalışanı olduğunuzu belirtmişsiniz.Bu nedenle kaçınılmazlık,komplikason ve tıbbın kötü uygulaması niteliğinde olan malpraktis ayrımı konusunda bilgi sahibisiniz.

Bu kavramlar her bir olay için özellikler dikkate alınarak değerlendirilmelidir.Peşinen sağlık çalışanlarının kusurlu olduğunu söylemek hata olur.

Fakat uğradığınız zarar da ortadadır.Bir çocuğun yaşamının kaybı fazlası ile dikkate alınacak bir konudur.Bu nedenle hukuksal girişimde bulunma isteğiniz gayet anlaşılabilir bir durumdur.

Kişisel önerim:

1-Öncelikle tıbbi bakım yapılan tüm kuurmlardaki dosyalarınızın onaylı birer örneği edinilmelidir.

2-Bu dosyalarla birlikte Üniversitelerin Adli Tıp Anabilim Dalı başkanlığına başvurulmalı ve kusur , sorumluluk ve meslek ilkeleri bakımındab görüş istenmelidir.

3-Bu görüş kişi ve kurumaların kusur ve sorumluluklarını belirtiyorsa ;

Hekim hatası sebebi ile meslek odasına şikayet edebilirsiniz.

Hekimin veya personelin kusurları suç oluşturuyorsa Savcılığa suç duyurusunda bulunabilirsiniz.

Tazminat davası açabilirsiniz.

Yine hastane hasta hakları birimine ve Sağlık Bakanlığı Web sayfasından şikayetinizi bildirebilirsiniz.

Tüm aşamalarda bir avukattan hukuki destek almanızı öneriyoruz.
Old 02-02-2011, 01:53   #3
Nur Deniz

Sn Konuk, ölüm nedeni olarak hangi teşhis yazıldı bunun çok büyük önemi vardır. Bunun tesbit edilmesinin yararını hukuki mücadele başlatmayı düşünüyorsanız mutlaka göreceksiniz.

Sayın Kayar'ın mesajına katılmakla birlikte başsağlığı diliyorum.

Saygılarımla.
Old 02-02-2011, 12:45   #4
Konuk

öncelikle hepinize teşekkür ederim.kızım ç.b.ın ölümü 4 gün içinde oldu.idrar yolu enfeksiyonu denilerek özel hastaneye yatış yapıldı.gerekli özen ve bilgi kullanılmadığı için hiç bir önlem alınmadı.yavrumun ölüceğini anlayan doktor sevkini gerçekleştirdi.gittiğimiz hastanede de vefat etti.otopsi sonucu 15 ay oldu hala çıkmadı.ve özel hastane olduğu için sağlık bakanlığıda bir şey yapamıyormuş.sonuç gelince herşey belli olucak inşallah hayırlısı deyip beklemekten başka şansımın olmadığını anladım.ama elimde bütün delillerin ifadelerin olduğu halde hiçbir şey yapamamak beni deli ediyor.üzüldüğüm nokta bu.yavrum 1 daha geri gelmiyecek biliyorum ama bizim başımız yandı başkalarının başı yanmasın istiyorum.sonuçta özel hastane olduğu halde niye ihmal var.çocuğum bütün belirtileri söyledi ama yinede elinde tuttu baktı çocuk böbrek yetmezliğine girdi ve ölücek 1 an önce elinden çıkarmaya baktı.daha önce sevk edilseydi benim yavrum ölmüyecekti.takdiri allahtan diliyorum.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi