Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

koruma kararı

Yanıt
Old 31-12-2010, 16:00   #1
bilvekale

 
Varsayılan koruma kararı

değerli meslektaşlarım, can güvenliğinden endişe eden kadının ,ailenin korunması kanunu kapsamındaki haklarını biliyoruz ,korunma talep edebildiğini .
koruma kararıyla ilgili dökümanlar hep karı koca arasındaki sıkıntılarla ilgili, komşusuyla, meslektaşıyla vs sıkıntılar yaşayanlar, ölüm tehdidi alanlar ne gibi yollara başvurabilir bu konuda açıklayıcı bir bilgi bulamadım.
karakoldamı, savcılık aşamasındamı,dava açılırsa mahkeme aşamasındamı talep edilebilir, örneğin kişiye yaklaşmama cezası verilebilirmi , bu bir ceza olarakmı yoksa tedbir olarakmı verilir.
yani karakol yada savcılık aşamasında ,güvenlik tedbiri istenirse bu durum , soruşturma aşamasında karara bağlanırmı ,yoksa soruşturma sonucunda dava açılırsa orada hüküm olarak mı verilir. Can güvenliği olmadığını düşünen vatandaşın izleyebileceği en hızlı yol nasıl olmalıdır size göre...
Old 29-05-2011, 14:04   #2
alikara

 
Varsayılan

Cumhuriyet savcısı durumu öğrenir öğrenmez hemen aile mahkemesinden koruma kararı talep eder.dava açmak veya soruşturmanın sonucu beklenilmez.kolaylıklar dilerim
Old 25-10-2011, 00:33   #3
hakistanbul

 
Varsayılan

Sayın BİLVEKALE valiliğe veya bulunduğunuz yer ilçe ise kaymakamlığa konuyu ayrıntılı bir şekilde açıklayıcılığa haiz bir içerikteki dilekçe ile başvurmanız yeterli sonrasında savcılığa verilmiş ifadeniz mevcut ise zaten savcılık konuyu mülki idare birimine gerekli tedbirin alınması hususunda yazıyı iletir.sonrası komisyonun değerlendirmesine göre size uygun bir karar çıkar.ayrıntı mevcut fakat koruma hizmetleri yönetmeliğinin gizli olması ve size bu kadar bir bilginin yeterli olacağı düşüncesiyle genel bilgiyi bu şekilde aktarmam umarım aklınızdaki sorunun çözümüne bir nebze katkıda bulunmak için yeterlidir.bu tedbir kararına ihtiyaç duyulmadan yaşanabilen bir hayat olması dileğiyle,saygılar.
Yanıt


Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)
 
Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

 
Forum Listesi

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıt Son Mesaj
velayet-koruma kararı av.filiz Meslektaşların Soruları 10 09-05-2010 23:42
Koruma Kararı Av.Özlem PEKSÜSLÜ Meslektaşların Soruları 3 30-06-2009 15:55
Koruma Kararı Av.Özlem PEKSÜSLÜ Meslektaşların Soruları 2 06-04-2009 11:55
Boşanmış Kadına Koruma Kararı (4320) Dr. Özge Yücel Aile Hukuku Çalışma Grubu 0 06-05-2008 20:09
Tüketiciyi Koruma Davası (Yargıtay Kararı) Av.Ceylan Pala Karadağ Tüketicinin Korunması Hukuku Çalışma Grubu 1 08-09-2006 14:01


THS Sunucusu bu sayfayı 0,08221698 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.