Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Bir kişilik hikayesi

Yanıt
Old 25-04-2008, 12:19   #91
av.gunnursancak

Çok geç kaldım değil mi? Yine de görünce dahil olmadan duramadım affedilirim sanırım

Sandalcı= sorumluluk duygusu var ve gereğini yapıyor.
Kadı= gerçekçi ve fikrini söylüyor.
Ayşe= delidolu duygusal ama mantıklı değil.
Mehmet=platonik seviyor ve bununla yetiniyor ama sorumluluk almıyor, Ayşe'yi bırakmamalıydı.
Ali =yapay ve gerçekten seven bir adam değil, güvenilmez. Ayşe'yi her halükarda anlamalıydı.

Evet kendimi merak ettim?
Old 03-05-2008, 16:40   #92
caner87

Forumu başlatan sayın veysel genel bir açıklama yapacak mı? Yoksa kendi kendimize yorum mu yapalım?
Bence sıra numarasına göre hayatınızın önceliği belli oluyor. Mesela kadı haklı derseniz adalete duyduğunuz özlem ya da güveni, Ayşe daha haklıdır derseniz duygusal tarafınızı, Ali daha haklıdır derseniz bencil bir yönünüz olduğunu, sandalcı daha haklıdır diyorsanız maddiyatın sizin için önemini vs öne çıkarmış olursunuz ki bu biraz yaşça bize hitap etmeyen bir test :P
Old 03-06-2008, 21:04   #93
Ekin EKŞİ YILMAZER

1- Ayşe (fakir olduğu için kimse almamış)
2- mehmet (Gerçekten sevmemiş ki kızı elinde tutmasını bilememiş bi de kıza suç buluyor)
3- ali (Ayşeye ümit verdiği halde onu güç durumda bıraktığı için)
4- kadı (Ayşeyi korumadığı için)
5- sandalcı (Elbiselerinden başka birşeyi olmayan birinden para istediği için)
Old 11-06-2008, 02:52   #94
Av. Muzaffer ERDOĞAN

Varsayılan Bir kişilik hikayesi

Bence soru eksik sorulmuş

1- Ayşe sadece duygusal etkilerler mi gitti yoksa alırsan al almazsan alacak mehmet var düşüncesi varmı idi.

2- Sandalcı neden karşı kıyıya geçirirken ayşenin elbiselerini aldı da geri getirirken hiçbirşey almadı. Geri getirirken hiçbirşey almaması çoluğunun çocuğunun hakkına tacavüz değilmidir

3- Kadıhakkı dağıtmakla yükümlü iken hepiniz haklısınız diyerek bu işten yakasını sıyırmaya uğraşmıştır (Nasreddin Hoca hikayesi) Onun işi hakkı dağıtmaktır. Ya müşterek ve müteselsilen sormlusunuz diyecekti ya da sorumluluk oranlarını ayıracaktı. O zaman da bu soruya gerek kalmayacaktı.

4- Alinin ahlak anlayışına saygı duyulur ama bence bu ahlak anlayışı içinde kızın üzerine giyecek bir şeyler vermek de olmalı idi. Benim değilsen yarıçıplak git olmamalı idi.

5- Mehmet raconunu kesmiş. Ama yakışmaz. Ali için getirdiğim eleştiriler onun için de geçerlidir.

6- Sıralama kusura değil aklıma gelene göredir.

Saygılar
Old 03-02-2009, 23:12   #96
üye27169

Varsayılan .

Kadı'nın bu sıralamada ne işi var anlamadım.Ali doğru olanı yapmış,bende öyle bir durumda terk etmeyi seçerdim.Sandalcı, garibim evine ekmekgötürmek zorunda o zaten haklıMehmet karşılıksız sevmiş,beklemiş,ama sonuçta doğru olanı yapıp çaresiz kaldığında kendisine gelen Ayşe yi kabul etmemiş,

Gelelim Ayşe ye bence en haksız olan o, salak kız,Ali seni seviyorsa o sana gelsin.Paranda yoksa neden Ali nin yanına gitmeye kalkışıyorsun ki,kır dizini otur evinde.

1- Ali
2- Sandalcı
3- Mehmet
4- Kadı
5-Ayşe
Old 04-02-2009, 16:21   #97
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av. Muzaffer ERDOĞAN

6- Sıralama kusura değil aklıma gelene göredir.

Old 04-02-2009, 19:08   #98
üye27169

Sayın Veysel,hâla kişilik teşhisimi bekliyorum
Old 05-02-2009, 11:03   #99
Av.Ufuk Bozoğlu

Alıntı:
Yazan Işıl YILDIZ
Sayın Veysel,hâla kişilik teşhisimi bekliyorum

Sayın Veysel'i uzun zamandan beri sitede de göremiyoruz
Old 07-02-2009, 14:51   #100
sekoya

Varsayılan kişilik hikayesi

bu hikayeden bir senaryo çıkar,masumiyet müzesine bile fark atar
Old 31-12-2010, 11:33   #102
Av.Tuğba Göktepe

Bence baştan sona Ali suçlu.
Çalışıp bir sandal almıyor,Ayşe çözüm bulunca da suçlu oluyor
Ben çözümleyeyim;feminist yaklaşım
Old 31-12-2010, 12:49   #103
Atahun

Alıntı:
Yazan Av.Tuğba Y.G.
Bence baştan sona Ali suçlu.
Çalışıp bir sandal almıyor,Ayşe çözüm bulunca da suçlu oluyor
Ben çözümleyeyim;feminist yaklaşım

Ali neden suçlu olsun ki? Ayşe' yi kabul etse bir türlü, etmese bir türlü... Mehmet görmese belki vaziyeti idare edecek ama!

Kaldı ki, sandal dediğiniz bu günün parası ile bir araba parasıymış. Almak kolay mı öyle?

Ayşe çözüm bulmamış, uçmuş.
Old 31-12-2010, 13:02   #104
Av.Tuğba Göktepe

Ali ,Ayşe'ye güvenseydi değil Mehmet,değil sandalcı dünya umrunda olmazdı .
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi