Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

tehdit ve hakaret mesajları

Konuyu Kilitleyin
Old 05-07-2010, 09:13   #1
Konuk

 
Mutsuz tehdit ve hakaret mesajları

merhaba
elimde babamın telefonuna gelen annem için yazılmış bazı mesajları buldum karşı taraftan annem için eceli benden olmasın belalarını benden bulmasınlar diye mesajlar gelmiş ve hakaret olarakta şerefsiz olmasın elimden bir kaza çıkar ben sana benzemem dediği mesajları gördüm... bunun için suç duyurusunda bulunup savcılığa verirsek ne gibi bi sonuç alabiliriz ?
birde benm babam psikolojik olarak rahatsız bipolar bozukluğu var(doktor tarafından verilmiş raporuda var bu hastalığını belirten)fazla para harcama bu yüzdende bu kişi durmadan birçok kez babamı kandırıp para almaya çalışmıştır ki mesajdada sen bana 15000 ver ben sana ayda 300 300 öderim dediği mesajlar duruyor bu durum için birşey yapılabilir mi?
şimdiden teşekkür ederim...
Old 05-07-2010, 11:44   #2
REMEDİAL

 
Varsayılan

Tck 125/2 De Yer Alan DÜzenlenmeye GÖre MaĞduru Muhatap Alan Selİ Yazili GÖrÜntÜlÜ AraÇlarla İŞlenmesİ Halİnde De De SuÇ OluŞmuŞ Sayilir DÜzenlemesİne GÖre Hakaretten Ve 106. Maddeye GÖre Tehdİtten Ceza Alabİlİr.
Old 05-07-2010, 12:19   #3
Av.Ufuk Bozoğlu

 
Varsayılan

Sayın Katılımcı,

**Babanızın kısıtyanarak, kendisine annenizin veya uygun birinin vasi olarak atanması da mümkündür. Böylece maaşın yönetimi vasi tarafından yapılır.
Alıntı:
II. Savurganlık, alkol veya uyuşturucu madde bağımlılığı, kötü yaşama tarzı, kötü yönetim

Madde 406 - Savurganlığı, alkol veya uyuşturucu madde bağımlılığı, kötü yaşama tarzı veya malvarlığını kötü yönetmesi sebebiyle kendisini veya ailesini darlık veya yoksulluğa düşürme tehlikesine yol açan ve bu yüzden devamlı korunmaya ve bakıma muhtaç olan ya da başkalarının güvenliğini tehdit eden her ergin kısıtlanır.

**Yine anneniz tarafından babanızın tasarruf yetkisinin kısıtlanmasına yönelik bir dava açılması da mümkündür. Bababnız üzerine kayıtlı ev veya araba var ise, veya bankada birikim bulunuyor ise, bu mal varlıklarının eyinizin oyanı olmadan elden çıkarılmasını önelenmesi için dava açılabilir. Bu yönde tedbir kararları alınabilir. Medeni Kanun 199. maddde bu uygulamaya yöneliktir.

**Ayrıca eşin savurgan tutumu ve birliğin sorumluluklarını yerine getirmediği kanıtlanarak nafakaya hükmedilmesini istemek de mümkündür.

**Yine eğer halen oturulmakta olan ev babanız adına kayıtlı ise, tapudan aile konutu şerhi aldırılması da mümkündür.

Her aşamada bir avukatın doğrudan yol göstermesinden yararlanınız.

Maddi durumunuz elverişli değil ise, bunu kanıtlayarak bulunduğunuz yer il barosuna avukatlık hizmetini ücretsiz almak için başvurabilirsiniz.

Saygılar,
Konuyu Kilitleyin


Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)
 
Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

 
Forum Listesi

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıt Son Mesaj
basit yaralama, hakaret, tehdit. Konuk Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) 3 02-06-2010 11:21
Baba baskısı , şiddet, tehdit ve hakaret Konuk Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) 1 20-10-2008 09:28
Hakaret ve Tehdit Av.Özlem Kansiz Meslektaşların Soruları 1 15-02-2008 12:01
Tehdit ve Hakaret arzaplı Hukuk Soruları 3 14-08-2007 16:28


THS Sunucusu bu sayfayı 0,02851510 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.