Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Konumuz : Hukukçular Biz bizi konuşuruz! Konusu "hukukçular" olan ve diğer alanların konusu içine girmeyen sohbetlerimiz için.

Değerli Hocalarımız

Yanıt
Old 24-01-2007, 00:19   #61
john_marshall

Merih Öden,
Erdal Onar,
derse hakim ,sempatik;ama henüz çok iyi tanıyamadım.Fakülteye gitsek tanıyıcaz!!!Herşeye rağmen Erdal Bey'in dersleri çok eğlenceli geçiyor.
Old 24-01-2007, 03:44   #62
özlem tek

hukuk fakültesi birinci sınıf öğrencisiyken medeni hukuk profesörümüz olan sayın mustafa dural'a olan hayranlığım hala devam etmekte ...

onun dersinde bulunmuş olmaktan dolayı kendimi çok şanslı hissediyorum.
Old 09-02-2007, 20:55   #63
yukselayca

istanbul üniversite hukuk fakültesinde 2.5yıldır medeni hukuk borçlar hukuk ve eşya hukuk dersimize giren hocamız sayın prof.dr. RONA SEROZAN,bize göstermiş olduğu yakın ilgiden ötürü sayın prof.dr. HÜSEYİN HATEMİ,hukuk mantığımızın yerleşmesi için sürekli tartışma konusu sunan ve sınavda bütün ders kaynaklarını serbest bırakan hocamız prof.dr. OKTAY UYGUN ve hukuk felesefi ve sosyolojisi dersimize giren öğrencilere arkadaşca yaklaşan ve onlara saygı duyan hocamız doç.dr. M.TEVFİK ÖZCAN benim için fakültenin unutulmayacak hocaları arasındadır.Bu kadar köklü ve saygın bir üniversitede bu kadar iyi hocalarımızdan ders almaktan dolayı çok mutluyum.
Old 12-02-2007, 16:23   #64
eliferdogan

Hocam Mehmet Somer
Sevgili arkadaşlar Marmara Üniversitesi mezunu olan arkadaşlar iyi bilirler. Marmara Hukuk hocalarının çoğu için en önemli şey doktrindir. Uygulama ikinci planda kalır. Ancak burada rahmetle andığım hocam Mehmet Somer bizlere Kıymetli Evrak Hukukunu derse bonolar getirerek tahtada bizlere bono doldurtarak öğretmişti. Kendisini rahmetle anıyorum.
Old 12-02-2007, 21:49   #65
Cengizhan Resul KANŞIRAY

Değerli hocam Prof.Dr.Şeref Ertaş sizi unutmak mümkünmü dersi anlatışınız yorumlarınız esprileriniz dünyalara bedel.Şu sokak köpeklerini alıp yıkayıp aşısını yaptırıp tasma taktıktan iki gün sonra her defasında köpeklerinizin çalınmasını anlattığınızda çok gülmüştüm.Hocam kendinize iyi bakın.Bugün Yavuz Hocayı kaybettik hepimizin başı sağolsun.
Old 13-02-2007, 00:01   #66
Av.Cihan Nuri

Alıntı:
Yazan Cengizhan Resul KANŞIRAY
Değerli hocam Prof.Dr.Şeref Ertaş sizi unutmak mümkünmü dersi anlatışınız yorumlarınız esprileriniz dünyalara bedel.Şu sokak köpeklerini alıp yıkayıp aşısını yaptırıp tasma taktıktan iki gün sonra her defasında köpeklerinizin çalınmasını anlattığınızda çok gülmüştüm.Hocam kendinize iyi bakın.Bugün Yavuz Hocayı kaybettik hepimizin başı sağolsun.

resul bey bende sizin sınıftayım. yavuz hocanın öldüğünü sizden duydum. hepimizin başı sağolsun. çok iyi hocaydı. internette bulamadım. haberi nereden duydunuz??
Old 13-02-2007, 00:58   #67
Av.Cihan Nuri

tamam buldum. hocamız carşamba günü siyasal bilgiler önünde yapılacak törenden sonra defnedilecekmiş..

kaynak:http://www.politics.ankara.edu.tr/yazi.php?sira=189
Old 13-02-2007, 09:22   #68
Viyola

Durmuş Tezcan'dan(isim ve soyisimdeki tezatlık dikkatinizi çekmiştir herhalde ) idare hukuku dersi alan var mı?Bizim idare hukuku dersimize gelirdi Durmuş Hoca,kilolarından dertli ama bir o kadar da kendiyle barışık çok sevdiğim bir hocaydı.Dersleri çok zevkli geçerdi.
Old 13-02-2007, 13:06   #69
Av.Cihan Nuri

Alıntı:
Yazan Viyola
Durmuş Tezcan'dan(isim ve soyisimdeki tezatlık dikkatinizi çekmiştir herhalde ) idare hukuku dersi alan var mı?Bizim idare hukuku dersimize gelirdi Durmuş Hoca,kilolarından dertli ama bir o kadar da kendiyle barışık çok sevdiğim bir hocaydı.Dersleri çok zevkli geçerdi.

eskiden girermiş idare hukuk derslerine, ama şimdi cmk ya giriyor sadece, gecen seneye kadar da ceza özele giriyordu. çok tatlı bir hoca, derste fotoğraf cekmesi yeni hobilerinden
Old 15-02-2007, 14:03   #70
Av_Ece Altunay Önal

Sayın Durmuş Tezcan Dokuz Eylül'den ayrılıp özel bir üniversiteye gittiğinde "Kiminin parası kiminin duası" demişti Çok severim kendisini mükemmel bir kişiliğe sahiptir ve bana manevi anlamda büyük katkıları olmuştur geleceğime yön vermem konusunda..
Old 17-02-2007, 02:49   #71
cesur_yürek

Durmuş Tezcan hukukta alan tanımayan bir hoca.Uluslararası hukuk,ceza özel,cmk alanlarında da hocalık yapmıştır.Ayrıca uluslararası ceza hukuku, insan hakları alanlarında da bilgisi ve ilgisi vardı.Cihan arkadaşımızın dediği gibi derste fotoğraf çekerdi.Bitmek bilmeyen hikayeleriyle dersi güzelleştirmesini Durmuş hocadan ders alan arkadaşlar bilir.
Old 17-02-2007, 20:46   #72
NURHANOKURÖZCAN

Erdal ONAR'ı ve Nevzat TOROSLU'yu unutamam bende.Erdal Hocamız bu yazılanları okumuş mudur acaba?Ondan ders alan tüm arkadaşların özel bir hoca olduğu konusunda hemfikir olduğu bir isim sanırım.
Old 17-02-2007, 22:26   #73
Kadir Furkan ÇOBAN

üniversitemizin web sayfasına girdiğimde çok değerli Anayasa Hukuku hocamız Prof.Dr.Yavuz SABUNCU'nun vefat ettiğini öğrendim.Anlatmama gerek yok dersine giren arkadaşlarım zaten çok iyi bilir ne kadar mükemmel bir insan olduğunu...Hem akademik bilgisi hemde kişiliğle örnek bir insandı.Kendisine Allahtan rahmet yakınlarınada sabır diliyorum...
Old 18-02-2007, 14:28   #74
Av. Levent Kıray

Sayın Durmuş Tezcan'ı yakın geçmişte gittiğim Edirne'deki bir konferansında tanıdım. Türkiye'nin İHAM'da 8 yıl boyunca avukatlığını yaptığını belirtti. İdare Hukuku dersini de zamanında hoca yokluğu yüzünden mecburen vermiş.
Konferansı, Ayınştaynvari saçlara sahip Sayın Mehmet Emin Artuk ile birlikte verdiler. Artuk konuşurken, kendisi de katılımcıların fotoğraflarını çekmeye başladı. Biraz şaşırmıştık. Konferanstan sonra da hep beraber rakı içmeye gittik. Çok sıcak insanlardı.
Tezcan esasen ceza hukukçusudur. İnsan Hakları konusunda da donanımlı olan gerçekten değerli bir hocamız. Artuk da keza ceza hukukunda çok değerli bir isim.
Old 18-02-2007, 19:29   #75
janan

benim için muhammed özekes gerçekten çok farklı bir hoca.dersleri takip etmeyen bir öğrenci olarak onun derslerini takip ediyorum.eminim ki yıllar geçsede öğrencilik hayatım bittikten sonra unutmayacağım hocalardan olacak ve asla unutmayacağım cümleleri
Old 19-02-2007, 03:05   #76
aşk-ı adalet

Muhammet Özekes'in asitanlığı döneminde pratik derslerine girerdim,çok zevkli ve verimli geçerdi.Eminim şimdi mükemmel bir hocadır.Benim de hukuka bakışımı etkileyen hocalarım,Polat Soyer ve Bahri Öztürk'tür.Medeni Hukuk ve Ceza Hukuku derslerinden sayelerinde iyi yetiştik.
Old 20-02-2007, 05:03   #77
SNOW

Mehmet TURHAN, Doğan SOYASLAN ve Cahit SULUK, bu hocalarım beni çok etkilemişlerdir. Çünkü hukukçu olmanın, kanunların ve hukuki kurumların ezberlenmesinden ziyade, zihne giren bilgilerin aklının ve vicdanının süzgecinden geçerek gerçek hayata döndürülmesi işi olduğunu ve ömür boyu da gelişen aklın ve iradenin süzgecinden bu bilgileri yeniden ve yeniden geçirerek ideal bir hukukçu olmaya çalışmak gerektiğini öğrenmemde büyük katkıları olmuştur.
Old 25-02-2007, 15:54   #78
EVRİM

Üniversite hayatım boyunca ve sonrasında unutamayacağım iki değerli hocam olacak.Birincisi Medeni Usul dersini aldığım Sayın Hakan Pekcanıtez hocam.Ses tonu,müthiş Türkçesi,derse olan hakimiyeti ile ona hayran olmamak mümkün değil bence.İkincisi Ticaret Hukuku dersini aldığım sayın Asuman hocam.20-25 dakikaya bir ara verdiğinden öğrencinin sıkılmasına fırsat vermez zatenüstün bilgisinin yanında samimiyeti,içtenliği,eğlenceli kişiliği...Güleryüzlülüğünden bir parça diğer hocalarımızada verebilse keşke.
Old 11-03-2007, 20:51   #79
Hasan Bahadır Büyükavcı

Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi;
Kişiler ve Aile hukukunda Kudret Güven ve değerli asistanı Oğuz Sadık AYDOS.
İdare Hukukunda Ethem ATAAY,İdari Yargı da Bahtiyar AKYILMAZ.
Tabi ki kesinlikle vazgeçilmezim Ceza Hukukunda İzzet ÖZGENÇ hocam....
Old 11-03-2007, 23:02   #80
meral09

Merhaba arkadaşlar,
Bu güzel yorumları okuyup bende bişeyler söylemeden geçemeyeceğim.Henüz Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi 3.sınıfı öğrencisiyim ve 2 yıl önce Sn.Prof.Dr.Erdal Onar'ın dersine girme şansını yakaladım.Özellikle siz Sn.Av.Uygar, yorumlarınıza aynen katılıyorum.Kendisini hala fakültede gördüğümde gözden kayboluncaya kadar onu hayranlıkla izleyen ve çok saygı duyan biriyim.Ayrıca bu yıl dersini aldığım medeni usul hukuku hocam Sn.Doç.Dr.Haluk Konuralp de benim için en değerli hocalarımdan biridir.İsmini yazmadığım ve üzerimde emeği geçen tüm hocalarıma saygılarımla...
Old 19-03-2007, 15:48   #81
avzafer

Fakültenin ilk yılında Medeni Hukuk derslerinde Hukuk Mantalitesinin temelini atan hocamız Polat SOYER, ikinci sınıfta İdare Hukuku derslerimize giren Ceza Hukukcusu hocamız Durmuş TEZCAN, Ceza Genel ve Ceza Muhakemesi derslerimize giren Bahri ÖZTÜRK, neşeli anlatımlarıyla Eşya Hukuku hocamız Şeref ERTAŞ, Ticaret Hukuku hocamız İrfan BAŞTUĞ, beyefendi anlatımlarıyla Medeni Usul Hukuku derslerine giren hocamız Hakan PEKCANITEZ, Miras hukuku dersimize giren Aydın ZEVKLİLER, hep hatırladığım hocalarımızdır.
Old 26-03-2007, 15:33   #82
av.yıldıray

Prof Dr. TURHAN ESENER ve Ord. Prof. Dr. SULHİ DÖNMEZER; kendilerinden ders almış olmayı hayatım boyunca onur ve gurur sayacağım.
Bunun dışında, büyük bir zevkle derslerini takip ettiğim hocalarım da vardı. Prof. Dr. Teoman AKÜNAL ve Prof. Dr. Turan YILDIRIM. Her ikisine de saygılarımı sunuyorum. Özellikle Teoman Hoca'nın stand up yaparcasına ders anlatışı, Turan Hoca'nın hikayeleri ve benzetmeleri.Hiç unutmam, Turan hoca bir derste Pastırmalı Kuru Fasulye tarifi vermişti.
Old 26-03-2007, 15:52   #83
av.cgoksen

Anayasa Hukuku derslerinin unutulmaz ismi Prof.Dr.İbrahim Ö.Kaboğlu'nu da hatırlarsınız o zmn.
Bu kadar kibar,bi o kadar da iğneleyici ders anlatan başka bir hoca tanımadım.Engin bilgilerinden yararlanma fırsatı bulduğum için şanslıyım.
Ancak 5.senenin bütünlemesinde tek dersim Anayasa Hukukuydu ve Anayasa Hukukundan geçerek okulu bitirdim.Takdir edersiniz ki bu açıdan da hocamı unutmam mümkün değil!!
Old 27-03-2007, 16:05   #84
av.yıldıray

Sayın Hocam Kaboğlu'nu elbette hatırlarım, saygıyla da anarım adını. Alanının en iyilerindendir. Ama konuyu anlatırken biraz dağıtırdı değerli hocam. Asla not tutamazdınız. Tabi yıllar oldu o dersi alalı. Çok sular aktı üzerinden.
Old 28-03-2007, 13:29   #85
persona

Bu konuda yazilan butun yazilari okuma imkanim almadi ama, eminim istanbul universitesinde okuyup ta cok degerli anayasa hukuku ve devrim tarihi derslerini aldigim degerli anisini hep saygiylanacagim Bulent Tanor hocayi minnetle anmayacak insan sayisi sanirim cok azdir..
derslerinde gercek anlamda demokrasinin yasandigi, tam anlamiyla olaylarin tum yonleriyle tartisilmaya calisildigi bir atmosfer yaratmaya calisirdi. her gorusten insana esit mesafede durabilen tam anlamiyla objektif bir bilim adamiydi.
kendisini hep rahmet ve saygiyla anicam.
Old 30-03-2007, 00:40   #86
Av. Fatih KARACA

Roma Hukuku hocası Prof. Bülent TAHİROĞLU'nun (Tahirius desek hocamız kızar mı acaba? )kolormatik gözlüklerini ve dersinde ancak amfinin merdivenlerinde yer bulabildiğim Sulhi DÖNMEZER hocamın fötr şapkasını hiç mi hiç unutmayacağım.
Old 31-03-2007, 14:35   #87
selimkocaman

6,5 senelik üniversite hayatımda "en" leriyle aklımda kalan bazı hocalarım:

En sevgi dolu ve en sevdiğim: Hüseyin Hatemi
(Onunla tanışan/konuşan birinin etkilenmemesi mümkün değildir. Yavaş konusur ama çok şey anlatır. Öğrenci dostudur. Bunaltıcı sıcaklara rağmen yaz okuluna ders anlatmaya bizzat gelir ve üşenmeyip özetler hazırlar. Sohbetine doyum olmaz;konudan konuya geçilir...)
En iyi ders anlatan : Rona Serozan
(Dönemin ilk dersinde o dönem boyunca işleyeceği konuların genel bir fotoğrafını çeker. Daha sonra adım adım detaya iner. Kitaplarını konuşma havasında yazar,bunun için çok kolay ve hızlı okunur.)
En asabi : Hüseyin Ülgen
(Ancak bilenler bilir...Dersinde çıt çıkmaz)
En eğlenceli ders anlatan : Sait Güran
(Dersin nasıl geçtiği anlaşılmaz,mükemmel hikayeler anlatır.Reytingi yüksek hocalardandır.)
En "nevi şahsına münhasır" : Semih Gemalmaz
(Takım elbisesinin içinde bel çantasıyla ve sakalıyla dikkat çeker. En çalışkan hocalardandır. Ezbercilikten nefret eder.Sınavında mevzuat kullanmak serbesttir.)
En mega hafıza : Nami Barlas
(Koca amfide herkesi adıyla soyadıyla bilir,hatta nereli olduğunu ve geçen ders nerede oturduğunu bile...)
Old 02-04-2007, 19:53   #88
persona

sayin ustad galiba tekler kismindaydiniz
yazinizda cok buyuk bir eksiklik var gibi
sanirim hepimizin ogrencilik hayatinda SAIM USTUNDAG in izi vardir 1 numarali anfideki Saim hocanin dersini buyuk istahla bekleyen 1000 lerce kisilik hayran kitlesini kimler unutabilir
Old 30-06-2007, 16:19   #89
özlem ank

9 EYLÜL ÜNİVERSİTESİNDE 4. SINIFA GEÇTİĞİM BU YILA KADAR HAFIZAMDA YER EDEN ÇOK DEĞERLİ BİRKAÇ HOCAMIN ADINI ANMAK İSTİYORUM. BİRİNCİ SINIFTA MELTEM CANİKLİOĞLU VE ŞAFAK EVRAN GERÇEKTEN ÇOK HOŞ BİR KARŞILAMA YAPTILAR SONRASINDA MUSTAFA RUHAN ERDEM DE BİZE CEZA HUKUKUNUN YANINDA RENKLİ KİŞİLİĞİYLE HAYAT DERSLERİ VE TABİİ BOL BOL ÇAYLA KIBRIS ÇİKOLATASI VERDİ BİR DE MUHAMMED ÖZEKES VAR Kİ ONUN GİBİ İDEALİST, GERÇEK BİR HUKUKÇUNUN ÖĞRENCİSİ OLABİLMEK ÇOK KEYİFLİYDİ UMARIM BU SENEDE İCRA İFLAS ONUNLA GEÇER DE BİZİ OKULA BAĞLAYAN BİR VESİLEMİZ DAHA OLUR.HEPSİNE VERDİKLERİ BÜTÜN EMEKLER İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.
Old 05-07-2007, 05:40   #90
serkanoznacar

bugünün hocalarından ankara hukukta 2 efsane: 1)ERDAL ONAR 2) METİN FEYZİOĞLU.. cok degerli insanlar.. cokk..
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi