Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Dava dilekçesi ne zaman gelir? Duruşma günü yazılı mıdır?

Konuyu Kilitleyin
Old 04-02-2010, 14:32   #1
Konuk

 
Varsayılan Dava dilekçesi ne zaman gelir? Duruşma günü yazılı mıdır?

eşim 29.01.2010 cuma günü avukata boşanma dilekçesi verdiğini söylüyor. bana çarşamba günü eline ulaşır dedi. hala bana bir belge gelmedi. bu belgenin ulaşması ne kadar zaman alır. bu belgede mahkemenin ne zaman olacağı yazar mı?
belirsizlik içinde ailemin evinde bekliyorum.
Old 04-02-2010, 15:10   #2
Av.Özgür KARABULUT

 
Varsayılan

Merhabalar Sayın Konuk;

Hakkınızda boşanma gibi bir hukuk davasının açılması durumunda; duruşmanın yeri, günü ve saatini bildiren duruşma davetiyesi ile birlikte davayı açan tarafın dava dilekçesi davacının mahkemeye bildirdiği adresinize gönderilir.

Bu davetiye, davacı tarafın isteği ve masrafını karşılamasına göre normal, Acele Posta Servisi (APS) veya Kapıdan Kapıya Teslim Servisi (KKTS) şeklinde çıkarılır. Buna göre 2 gün ile 10 gün arasında adresinize gelir.

Şu an oturduğunuz adres eşinizin mahkemeye bildirdiği adres ise yakın zamanda elinize geçecektir. Bir zaman sonra elinize geçmez ise muhtara bırakılmış olabileceğinden kontrol etmenizde fayda var.

Öte yandan hakkınızda açılmış davaları Ulusal Yargı Ağı Projesi (UYAP) sayesinde kısa mesaj ile öğrenme şansınız var. Bunun için ayrıntılı bilgiyi aşağıdaki internet sitesinde bulabilirsiniz, iyi günler: https://vatandas.uyap.gov.tr/index.html#citizen

Hak kaybına uğramamak için bir avukattan doğrudan hukuki destek alınız.
Old 04-02-2010, 16:25   #3
Av. Can DOĞANEL

 
Varsayılan

Küçük bir ek:
Dikkat edin. Duruşma günü, saati ve yeri zarfın içinde değil üzerinde bulunacaktır. Bu bakımdan zarfı açarken ilgili kısmı yırtmamaya özen gösterin. Yine zarf üzerindeki esas no'yu da kesinlikle kaybetmeyin. Davanızla ilgili bilgi almak, dilekçe vermek vs. her aşamada bu numarayı kullanmak durumundasınız.
Konuyu Kilitleyin


Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)
 
Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

 
Forum Listesi

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıt Son Mesaj
Dava Dilekçesi Tebliğ Zarfında Dava Dilekçesi Yok!.... av.cevat Meslektaşların Soruları 0 19-08-2009 22:02
Yanlış Duruşma Günü Ve Karar... Av.Habibe YILMAZ KAYAR Meslektaşların Soruları 6 11-04-2009 22:32
Boşanma Davası Açılınca Duruşma Günü Ne zaman Belirlenir,Duruşma Ne Zaman Yapılır? konuk Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) 2 05-12-2007 15:15
gölcük -duruşma günü av.levent öge Şehirlerarası Nöbetçi Avukat 0 19-11-2007 08:45
Duruşma Günü-Dava Dilekçesi ad-hoc Meslektaşların Soruları 1 11-04-2007 14:37


THS Sunucusu bu sayfayı 0,02920794 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.